Test laptopa MSI GF63 8RC z Core i5 8300H oraz GeForce GTX 1050 4 GB

Test laptopa MSI GF63 8RC z Core i5 8300H oraz GeForce GTX 1050 4 GB

MSI GF63 8RC to konstrukcja zbliżona możliwościami do wielu testowanych przez nas wcześniej modeli z procesorem Core i7 7700HQ, bo Core i5 znacząco zyskał wraz z nadejściem nowej, ósmej generacji. Teraz jest układem ośmiowątkowym i ma o 25% więcej pamięci podręcznej L3, co zwiększa jego atrakcyjność na rynku. GF63 8RC w testowanej przez nas wersji kosztuje około 3500 zł bez systemu operacyjnego lub 3900 zł z Windows 10 Home. Na rynku jest co najmniej kilka modeli o podobnej konfiguracji, warto tutaj wymienić chociażby ASUS TUF GAMING FX504GE, DELL Inspirion G3 czy Acer Nitro 5. W podobnej konfiguracji sprzedawany jest także model MSI GV62, ale jest tylko odrobinę tańszy, mając słabszy ekran i w pełni plastikową obudowę. Wyżej wymienieni konkurenci oferują podobne wyposażenie i jakość wykonania, dlatego sporo osób decyzję o końcowym zakupie podejmie zapewne tylko i wyłącznie z uwagi na wygląd laptopa. MSI, podobnie jak inne firmy, ma już wypracowany swój unikalny design i patrząc na jego ciągle rosnący udział w segmencie laptopów dla graczy, zdobywa on wielu sympatyków. 

Jeśli chodzi o wydajność w grach, to osiągi GeForce GTX 1050 są już od dłuższego czasu znane i nie napiszemy tutaj nic odkrywczego. To układ graficzny, który pozwoli na granie w rozdzielczości natywnej wyświetlacza, ale w tych najbardziej wymagających tytułach konieczne może być zejście nawet do detali średnich lub niskich. Jednak spora część gier będzie wyświetlana płynnie nawet w detalach wysokich, a 4 GB pamięci graficznej zapewnia nam brak irytujących mikroprzycięć w grach, które potrzebują jej dużo - takich jak Forza Horizon 4 czy Forza Motorsport 7. Trzeba być jednak świadomym, że GeForce GTX 1050 nie jest zbyt wydajnym GPU, a jednym z najwolniejszych z 10. generacji układów GeForce. Jest idealnym wyborem do tytułów esportowych, ale do tych najbardziej wymagających już niekoniecznie.

MSI GF63 8RC to solidnie wykonany laptop dla graczy z nieco ograniczonym budżetem, którzy nie oczekują najwyższej jakości grafiki w najbardziej wymagających tytułach, a jednocześnie chcą, by laptop był lekki, cienki i poręczny.

 

Reasumując, MSI GF63 8RC to bardzo dobrze wykonany laptop ze sporą ilością aluminium w obudowie, sprawiający wrażenie nieco droższego niż faktycznie jest. Jest lekki i poręczny - jego obudowa ma tylko 22 mm grubości, a całość waży jedynie 1,86 kg. Ekran IPS zapewnia niezłe odwzorowanie barw, choć trzeba przyznać, że maksymalna jasność podświetlenia powinna być wyższa. Na szczęście powłoka jest matowa, więc nie odbija się w niej otoczenie. Warto tutaj dodać, że cienka ramka wyświetlacza może się podobać, a ma ją stosunkowo niewiele laptopów gamingowych. Klawiatura oraz touchpad trzymają wysoki poziom, można powiedzieć adekwatny do jakości wykonania całości. Nie jest natomiast idealnie, jeśli chodzi o kulturę pracy, ale to już przypadłość praktycznie wszystkich komputerów z tak cienką obudową. Ponadto producent mógłby się bardziej przyłożyć do jakości zintegrowanych głośników, po prostu dodając jakikolwiek głośnik niskotonowy. No i brak czytnika kart pamięci - niby detal, ale dla sporej części osób korzystających z aparatów fotograficznych dość istotny.

MSI GF63 8RC

  Bardzo dobra jakość wykonania (panel roboczy oraz klapa ekranu są aluminiowe); cienki i lekki; ciekawy i atrakcyjny wygląd nie tylko dla gracza; podświetlana klawiatura; dobrej jakości ekran IPS (za wyjątkiem maksymalnej jasności podświetlenia)

Przeciętne głośniki; brak czytnika kart pamięci, mimo wszystko niezbyt dobra kultura pracy

Cena (na dzień publikacji): około 3500 zł (bez systemu), około 3900 zł (z Windows 10 Home)

Gwarancja: 24 miesiące D2D

 

Sprzęt do testu dostarczył:

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test laptopa MSI GF63 8RC z Core i5 8300H oraz GeForce GTX 1050 4 GB

 0