Testowany sprzęt otrzymałem w niewielkim pudełku z dużą ilością charakterystycznych dla producenta czerwonych akcentów. Na froncie znajduje się zdjęcie produktu znajdującego się w środku oraz wypisane są podstawowe cechy, takie jak taktowanie oraz opóźnienia zestawu. Z tyłu natomiast umieszczono ogólny opis pamięci oraz gdzie można znaleźć więcej informacji na temat produktu. Brakuje okienka, które pozwoliłoby na podejrzenie modułów. W środku oprócz samych kości znajdują się 2 naklejki z logo żmii (nawiązanie do nazwy serii). Same pamięci prezentują się korzystnie, także dzięki zastosowaniu czarnej, a nie zielonej płytki drukowanej.
Dostępne opcje kolorystyczne to biały i czerwony, niestety nie ma co liczyć na RGB
Poprawne warunki pracy kości zapewnia aluminiowy, czarny radiator. Mogę jeszcze dodać, że zamontowany jest solidnie, a jego wysokość to 44 mm, czyli bardzo akceptowalnie i nie powinno to sprawiać trudności przy montażu typowych powietrznych układów chłodzenia (aczkolwiek np. przy Cryorig R1 Ultimate trzeba było podnieść przedni wentylator). Na szczycie modułów znajduje się plastikowa (nie dająca się zdemontować część), pod którą znajdują się czerwone LEDy. Iluminacji (niestety) nie można regulować. Z drugiej strony znajduje się naklejka z oznaczeniem modelu i podstawowymi parametrami technicznymi.
Wykorzystane w Patriot Viper LED 3000 kości nie są wykrywane przez najnowszą wersję programu Thaiphoon Burner, wiadomo jedynie że są jednostronne (co jest jedną z dobrych cech przy użyciu procesora AMD Ryzen). Dziwi fakt “zamazania” tych informacji przez producenta. Wśród zapisów znajdujących się w SPD (ang. Serial Presence Detect) odnaleźć można profil XMP DDR4-3000 CL 15-17-17-35 @ 1,35 V.
Jak prezentuje się oświetlenie?
Kolor w całkowitej ciemności jest intensywnie czerwony, jednak przy białym "tle" zaczyna się robić lekko różowy.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test pamięci Patriot Viper LED 2x8 GB DDR4-3000 CL15