Test SSD Lexar NM800 PRO 1 TB i 2 TB. Najbardziej opłacalny dysk PCIe 4.0 na rynku

Test SSD Lexar NM800 PRO 1 TB i 2 TB. Najbardziej opłacalny dysk PCIe 4.0 na rynku

 Lexar NM800 PRO - podsumowanie

Jeśli pominęliście podstrony z poszczególnymi testami i od razu postanowiliście przejść do podsumowania, to spieszymy wyjaśnić, że dyski Lexar NM800 PRO wypadły świetnie w testach, plasując się przeważnie w czołówce najwydajniejszych modeli PCIe 4.0, a niekiedy wbijając się nawet na pierwsze miejsca wykresów. Pod względem wydajności NM800 PRO na pewno nie rozczarowuje - ba, mając na uwadze inne testowane przez nas nośniki z tym samym kontrolerem, nie spodziewaliśmy się, że wypadnie aż także dobrze. Nieco słabiej niż np. w SSD z układem Phison E18 wypada co prawda losowy zapis, ale w ostatecznym rozrachunku Lexar dostarczył produkt godny miana flagowca. Podkreśla to także jakość wykonania z dbałością o najmniejsze szczegóły (na plus jak zawsze czarny laminat), a oprogramowanie Lexara może nie oferuje takiej funkcjonalności jak Samsung Magician, ale jest miłym dodatkiem. 

Dyski Lexar NM800 PRO wypadły świetnie w testach, plasując się przeważnie w czołówce najwydajniejszych modeli PCIe 4.0, a niekiedy wbijając się nawet na pierwsze miejsca wykresów.

Lexar

Jeśli zaś chodzi o słabsze strony Lexar NM800 PRO, to wskazać trzeba temperatury, które odnotowaliśmy w stress testach. O ile wersja z radiatorem radziła sobie jeszcze całkiem nieźle, tak model bez takowego narażony jest na throttling termiczny w przypadku dłuższego obciążenia zapisem. Problem ten jednak praktycznie w całości można rozwiązać radiatorem, który oferuje większość nowoczesnych płyt głównych. Jeśli jednak zastanawiacie się nad dyskiem pod PS5, to polecamy raczej wersję z rozpraszaczem ciepła. Szczególnie że tu dochodzimy do największej zalety NM800 PRO, czyli niezwykle atrakcyjnej ceny. Lexar rzuca tu wyzwanie konkurencji, której trudno będzie teraz uzasadnić tak wysokie ceny topowych SSD (tak, patrzymy choćby na Samsunga), a nawet KC3000 nie prezentuje się już tak bezkonkurencyjnie na tle tego modelu. Tym samym Lexar NM800 PRO otrzymuje od nas ocenę 4,5 na 5 gwiazdek, rekomendację i odznaczenie opłacalności oraz wydajności. 

 Lexar NM800 PRO

 Lexar NM800 PRO - opinia

  Lexar NM800 PRO - plusy:

  • Rewelacyjny stosunek ceny do wydajności
  • Tani dysk pod PS5
  • Topowa wydajność niemal w całym przekroju
  • Brak problemów z temperaturami wersji z radiatorem
  • Duży bufor SLC
  • Obsługuje sprzętowe szyfrowanie

  Lexar NM800 PRO - minusy:

  • Spadek wydajności po zapełnieniu
  • Wysokie temperatury wersji bez radiatora
  • Nieco słabsze predkości losowego zapisu

 

Cena (na dzień publikacji: 389 zł za 1 TB bez radiatora, 859 zł za 2 TB bez radiatora i 419 zł za 1 TB z radiatorem

Gwarancja: 60 miesięcy

Ten produkt kupisz w sklepie https://www.x-kom.pl/p/721762-dysk-ssd-msi-500gb-m2-pcie-nvme-spatium-m390.html

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test SSD Lexar NM800 PRO 1 TB i 2 TB. Najbardziej opłacalny dysk PCIe 4.0 na rynku

 0