Get Even - wideorecenzja gry

Get Even - wideorecenzja gry

Ostatnie lata były przełomowe dla polskiego gamedevu i na światowej scenie zaistniało kilka podmiotów, które na stałe wpisały się w świadomość graczy. Wystarczy tu wspomnieć o wielkim sukcesie CD Projekt RED czy Techlandzie, które otworzyły drogę również mniejszym niezależnym deweloperom, takim jak 11 bit studios czy The Astronauts. Do tego grona dołączyć chce teraz studio The Farm 51 wraz z grą Get Even.

Get Even, wbrew temu, co sugerowały pierwsze zapowiedzi, nie jest typowym shooterem, a raczej popularny ostatnio symulatorem chodzenia z elementami strzelania, skradania i rozwiązywania zagadek. Mamy więc do czynienia ze swoistym miszmaszem gatunkowym i muszę przyznać, że połączenie to sprawdza się tu naprawdę dobrze. Żeby jednak uspokoić osoby alergicznie reagujące na podziwianie widoczków w stylu Everybody's Gone to the Rapture czy też przeżywania historii niczym w Dear Esther, The Farm 51 zafundowało nam zdecydowanie więcej grania w graniu i chociaż „zwiedzanie” i czytanie zapisków stanowi trzon rozgrywki, to jednak często urozmaicane jest przez wspomniane już akcje strzelecko-skradankowo-łamigłówkowe. Fani typowych shooterów raczej nie mają tu czego szukać, bo akcja jest tu zdecydowanie wolniejsza, a na pierwszy plan wysuwa się warstwa fabularna.

Recenzję w wersji pisanej przeczytasz tutaj

Get Even jest dość nierówną grą, która z jednej strony niemiłosiernie wciąga dojrzałą i fascynującą historią, a z drugiej rozczarowuje nieco zbyt płytką mechaniką i niespełnionymi obietnicami twórców. Do tych wymienionych wyżej trzeba przecież doliczyć jeszcze brak zapowiadanego wcześniej trybu wieloosobowego, a konkretniej nowatorskiej mieszanki single- i multiplayera, a także wsparcia dla headsteów wirtualnej rzeczywistości, o których studio pisało swego czasu na swojej stronie („używamy w Get Even prototypowych urządzeń wykorzystujących tę technologię”). Osobiście uważam jednak, że wady te z nawiązką rekompensuje to, co w grze najważniejsze, czyli opowiadana historia, klimat oraz wyśmienita oprawa audio. Chcecie dowiedzieć się więcej? W takim razie zapraszamy do obejrzenia naszej wideorecenzji.

Get Even

 dojrzała i zaskakująca fabuła, mocny klimat, rewelacyjne udźwiękowienie, Corner Gun, ciekawe łamigłówki, wybory moralne

 nierówna oprawa graficzna, ubogie mechaniki, backtracking, powtarzalne lokacje

Cena (na dzień 30.06.2017): ok. 80 zł (PC), 109 zł (Xbox One), 109 zł (PS4)

Grę do testów dostarczyła:
 

 

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Get Even - wideorecenzja gry

 0