Premiery gier - Kwiecień 2018

Premiery gier - Kwiecień 2018

Kwiecień plecień co przeplata, trochę premier i trochę sezonu ogórkowego. Po bardzo obfitym marcu musimy trochę spuścić z tonu i zacisnąć gamingowego pasa. Z wielkich premier mamy w tym miesiącu tylko jeden poważny tytuł. Mowa oczywiście o God of War, na którego wyczekują tysiące fanów na całym świecie. Ale spokojnie, fani mniejszych produkcji znajdą też coś dla siebie. Jeśli jednak nic Was w kwietniu nie zainteresuje, to polecam zajrzeć do marcowych premier. Było tam wiele ciekawych propozycji i na pewno nie ograliście jeszcze wszystkiego. Więc warto czasem sprawdzić gry zeszłego zestawienia, które znajdziecie pod tym linkiem. A teraz zapraszam na aktualne propozycje. Jak zawsze napiszcie w komentarzu, jaki tytuł przypadł wam najbardziej do gustu. Zapraszam również do obejrzenia naszego wideo na YT oraz do zasubowania kanału ITHardware. 

Po bardzo obfitym marcu musimy trochę spuścić z tonu i zacisnąć gamingowego pasa

 

The Elder Scrolls V: Skyrim VR – 3 kwietnia – PC/PS4

PremieryKwietnia

Jeśli jest jakaś gra, która jest nadużywana przez twórców w celu dojenia kolejnych pieniędzy z fanów, to na pewno będzie to Skyrim. Wydany oryginalnie w 2011 roku, doczekał się mnóstwa reedycji. Teraz nadchodzi kolejna, tym razem przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości. Co dostajemy w środku? Znanego i lubianego Skyrima, razem ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami. Do gry wymagany będzie, oprócz headsetu, również kontroler ruchowy. Ma to pozwolić nam na pełną imersję w ten fantastyczny świat. Przebudowie uległ głównie system walki. Celujemy poruszając głową, a ataki wykonujemy machając kontrolerem ruchowym. Warto też wspomnieć, że gra bazuje na wydanej w 2016 roku Special Edition, a nie pierwowzorze z 2011 roku.

 

Farm Manager 2018 – 6 kwietnia – PC

PremieryKwietnia

Farm Manager 2018 to wydana na platformy PC strategia ekonomiczna. Naszym celem jest zarządzanie gospodarstwem rolnym i doprowadzenie go do statusu potęgi gospodarczej. Zaczynamy niewinnie, od małego gospodarstwa. Zarządzając niewielkim funduszem początkowym, musimy zapewnić sobie zyski i szansę na dalszy rozwój. Gra oferuje sporo różnych roślin pod uprawę, nie tylko zboża, ale też owoce i warzywa. O rośliny musimy dbać, zarówno przed zbiorami jak i po. Ale może wolicie hodować różne zwierzaki? Nie ma problemu bo gra pozwala na to. Możemy zwierzaki tuczyć na ubój, ale możemy też być bardziej litościwi i skupić się na zbieraniu mleka, jaj czy miodu. Nie zapomnijcie też o pojazdach do pracy na roli czy różnych budynkach, które musimy budować, aby móc przechowywać nasze zbiory. Gra oferuje kampanię z 15 scenariuszami oraz tryb swobodny w którym bawimy się bez ograniczeń.

 

Extinction – 10 kwietnia – PC/PS4/XONE

PremieryKwietnia

Extinction to przygodowa gra akcji która pojawi się na Pctach i konsolach obecnej generacji. Odpowiada za nią studio Iron Galaxy, które pomagało przy pisaniu takich hitów jak Borderlands 2. W grze wcielimy się w rolę strażnika Avila. Jest to jeden z ostatnich ludzi wykonujących ten niebezpieczny fach. Zadaniem strażników jest walka z ogromnymi ogrami. Stanowią one zagrożenie dla ludzkości i niestety póki co wygrywają trwającą wojnę. Jak na grę akcji przystało na ekranie dzieje się sporo. Avil jest zwinnym wojownikiem, potrafi wysoko skakać i błyskawicznie wspinać się na budynki. W walce przeciw ogrom wykorzystuje specjalny bicz, który pomaga mu manewrować w terenie. Żadna potyczka nigdy nie będzie wyglądać tak samo, a to z powodu niszczącego się środowiska. Dodatkowo ogrom towarzyszą mniejsi przeciwnicy, którzy lubią uprzykszać życie naszemu bohaterowi.

 

God of War – 20 kwietnia – PS4

God of War to bez wątpienia najważniejsza premiera kwietnia. Jest to już piąta pełnoprawna odsłona i pierwsza przygotowana wyłącznie na konsole ósmej generacji. Odpowiada za nią, tak jak za poprzednie części, wewnętrzne studio Sony. Cykl God of War od pierwszej części cieszy się ogromną popularnością, a Kratos od dawna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier. Po pełnych szaleństwa i rzezi Greckich przygodach, nasz bohater szukał wytchnienia na dalekiej północy. To tam spotkał swoją drugą żonę i założył kolejną rodzinę. Jednak szczęście nie jest pisane naszemu protagoniście. Po niespodziewanej śmierci ukochanej, Kratos musi zająć się ich synem Atreus'em. Nie jest to jednak proste zadanie, kiedy na twoje życie czyhają nordyccy bogowie. Ponownie chwytamy za broń i rzucamy się w wir walki i rzezi. Pomimo zmian w mechanice, gra zachowuje ducha pierwowzoru i stawia na widowiskowe potyczki. W zabawie, ważną rolę odegra też syn Kratosa, wspierając swojego ojca z dystansu.

 

Frostpunk – 24 kwietnia - PC

PremieryKwietnia

Frostpunk to strategia czasu rzeczywistego wzbogacona o elementy survivalu. Za produkcję odpowiada Polskie 11bit Studio, znane z takich hitów jak Anomaly czy This War of Mine. Akcja gry została osadzona w alternatywnym XIX wieku, kiedy to rozpoczęła się kolejna epoka lodowcowa. Twórcy nie odkrywają przed nami od razu wszystkich kart. Sami musimy dotrzeć do tego co spowodowało tą katastrofę. Żeby nam się udało musimy zarządzać społecznością ocalałych, w takich sposób, aby nie doprowadzić do masowej zagłady resztek ludzkości. Naszą wioskę rozbudowujemy wokół generatora, który zapewnia niezbędną do życia energię. To naszym zadaniem jest zadbanie o kwatery dla mieszkańców, ale też ich miejsce pracy. W miarę upływu czasu dołączy do nas więcej ludzi, a wioska przerodzi się w miasto. Sporo czasu spędzimy w panelu zarządzania prawami mieszkańców. To właśnie ta mechanika moralnych wyborów sprawia, że tytuł przyciąga jak magnes. Od naszych decyzji zależeć będzie nie tylko życie mieszkańców, ale i ich szansę na zakończenie mroźnej epoki.

 

For the King – kwiecień – PC/Switch

PremieryKwietnia

For the King to bardzo oryginalna hybryda gatunkowa. Łączy w sobie elementy strategi, jRPGów i roguelike'ów. Akcja gry rozgrywa się w królestwie Fahrul. Kiedy umiera król, w państwie zaczyna panować chaos. Królowej nie pozostało nic innego, jak poprosić o pomoc dzielnych bohaterów. Przejmujemy kontrolę nad drużyną śmiałków, którzy podejmują się zadania uspokojenia sytuacji w królestwie. Gra skupia się głównie na eksploracji. Przemieszczamy zbudowaną z hexów mapę i odkrywamy powoli jej sekrety. Warto nadmienić, że nieraz przyjdzie nam chwycić za broń, aby nie dać się zasiekać bandytom czy okolicznym dzikim zwierzętom. Sama walka rozgrywana jest w turach, a o sukcesie decyduje odpowiednie wykorzystanie umiejętności naszych bohaterów.

 

The Forest – kwiecień – PC/PS4

PremieryKwietnia

The forest to utrzymany w klimatach horroru survival. Gra na rynku operuje od 2014 roku w systemie early access. Teraz jest w końcu gotowa na oficjalną premierę. W przeciwieństwie do wielu wczesno dostępowych tytułów, tutaj mogliśmy obserwować ciągły postęp i rozwój produkcji. W grze wcielamy się w rozbitka, któremu udało się przeżyć katastrofę lotniczą. Budzimy się przy wraku i, niczym Robinson Crusoe musi walczyć o przetrwanie. Polujemy za pożywieniem, budujemy schronienie i eksplorujemy wyspę. Bardzo szybko okazuje się, że nie jesteśmy tutaj sami, a dżunglę zamieszkuje plemię mutantów-kanibali. Musimy zmierzyć się nie tylko z zagrożeniem z ich strony, ale też z ciągle zmieniającą się wyspą. Jeśli szukacie dobrego survivala, z pewnością warto zainteresować się tym tytułem.

I to już wszystko co dla was przygotowałem. Dzięki za uwagę, napiszcie w komentarzach na jaki tytuł wy najbardziej czekacie i do zobaczenia w następnych materiałach.

 

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier - Kwiecień 2018

 0