Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Arctic Cooling Accelero Freezer i11 CO - chłodzenie do zadań specjalnych

Dodano: 15 Kwiecień 2016, 16:29, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 656, komentarzy: 0, Żródło: Guru3D

Firma Arctic Cooling przedstawiła właśnie chłodzenie, które może przypaść do gustu osobom wykorzystującym komputery w dużym wymiarze czasowym, np. w roli serwera. Nowość nosi nazwę Accelero Freezer i11 CO, a ostatni człon tejże jest akronimem od anglojęzycznej frazy "continous operation", co w języku polskim oznacza nieprzerwaną pracę. Przedstawiony produkt zawdzięcza tę nazwę 92-milimetrowemu wentylatorowi z łożyskiem dwurzędowym kulkowym produkcji japońskiej, zapewniającym ponoć 5-krotnie wyższą żywotność od standardowych rozwiązań.

Sam radiator jest dość typową konstrukcją typu wieżowego, współtworzoną przez aluminiowe finy oraz trzy ciepłowody wykonane z miedzi, które bezpośrednio stykają się z procesorem. Montaż prezentowanego coolera odbywa się z pomocą płytki retencyjnej (backplate), a lista kompatybilności obejmuje wszystkie współczesne podstawki Intela: 1150, 1151, 1155, 1156, 2011, 2011-3. Według zapewnień producenta, Freezer i11 CO powinien poradzić sobie z każdym procesorem Niebieskich, bez względu na liczbę rdzeni czy reprezentowaną generację - deklarowana efektywność wynosi aż 150 W.

Poza wspomnianym już wentylatorem i akcesoriami montażowymi, w komplecie znajdziemy też porcję pasty MX-4. Sugerowana cena detaliczna najnowszego schładzacza spod szyldu Arctic Cooling wynosi $39,99.

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ