4chan udostępnił całego Twitcha. Dosłownie. Paczka zawiera kod źródłowy i wpłaty dla streamerów

4chan udostępnił całego Twitcha. Dosłownie. Paczka zawiera kod źródłowy i wpłaty dla streamerów

Anonimowy haker twierdzi, że udostępnił do pobrania dosłownie całą platformę Twitch, w tym jej kod źródłowy i informacje o wpłatach dla użytkowników.

Umieszczony na forum 4chan plik torrent prowadzi do paczki o wielkości 125 GB. Wyciek ma na celu "sprzyjać większym zakłóceniom i konkurencji w przestrzeni strumieniowego przesyłania wideo online", ponieważ "ich społeczność jest obrzydliwym toksycznym szambo". Kilka niezależnych źródeł podaje, że pliki są autentyczne, a w paczce faktycznie jest kod źródłowy platformy Amazona. Twitch rzekomo wie o naruszeniu i jest świadomy, że dane te są dostępne publicznie w internecie.

Na 4chan wstawiono plik torrent, który prowadzi do paczki z kodem źródłowym Twitch, listą wpłat dla streamerów (również z Polski), historią komentarzy, zastrzeżonymi aplikacjami i wiele więcej. Twitch jest świadome wycieku.

Ujawnione dane obejmują:

  • Cały kod źródłowy Twitcha z historią komentarzy
  • Raporty o wypłatach dla twórców z 2019 r.
  • Mobilne, stacjonarne i konsolowe aplikacje Twitcha
  • Zastrzeżone pakiety SDK i wewnętrzne usługi AWS używane przez Twitcha
  • "Każda inna własność, którą posiada Twitch", w tym IGDB i CurseForge
  • Nieopublikowany konkurent Steam o kryptonimie Vapor od Amazon Game Studios
  • Wewnętrzne narzędzia Twitcha do "red teaming" (zaprojektowane w celu poprawy bezpieczeństwa dzięki temu, że personel udaje hakerów)

Użytkownicy donoszą jednak że torrent zawiera również zaszyfrowane hasła, w związku z czym należy jak najszybciej je zmienić i włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W samych plikach można odnaleźć również wiele ciekawostek - w tym ile milionów zarobili najbardziej popularni streamerzy jak Shroud, Nickmercs i DrLupo. Poznaliśmy również zarobki polskich twórców takich jak: Ewron, Gucio, Pago, Xayoo, Izak, Mandzio i inni. Trzeba tu jednak zauważyć, że kwoty pochodzą od samego Twitcha, bez uwzględnienia wpłat od społeczności i innych dodatków.

Anonimowy informator twierdzi, że jest to tylko pierwsza część zawartości, a reszta ma zostać wkrótce ujawniona. Twitch regularnie znajdował się pod ostrzałem twórców i użytkowników, którzy uważają, że witryna nie podejmuje wystarczających działań przeciwko problematycznym członkom społeczności Twitcha. W zeszłym miesiącu grupa streamerów wezwała inne kanały i widzów do bojkotu witryny przez 24 godziny w odpowiedzi na ataki nienawiści.

Ze względów prawnych nie udostępniamy pliku torrent z wykradzionymi danymi, które pojawiły się pierwotnie pod TYM ADRESEM, jednak zainteresowani bez problemu znajdą je w sieci, do czego absolutnie nie namawiamy.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: 4chan udostępnił całego Twitcha. Dosłownie. Paczka zawiera kod źródłowy i wpłaty dla streamerów

 0