Remaster GTA: Trilogy coraz bliżej. Kolejne źródło potwierdza istnienie odświeżonej kolekcji

Remaster GTA: Trilogy coraz bliżej. Kolejne źródło potwierdza istnienie odświeżonej kolekcji

GTA Trilogy Remastered nie został oficjalnie zapowiedziany przez Rockstar, ale wiele źródeł wskazuje, że odświeżone Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas trafią do nas jeszcze w tym roku.

Kolejne źródło, a dokładniej koreańska organizacja przyznająca ratingi zdradza istnienie GTA: Trilogy Remastered. Z informacji o produkcji umieszczonej na stronie Game Rating and Administration Committee wynika, że za jej wydanie odpowiada Take-Two Interactive. Kolekcja miałaby nosić nazwę Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. To w zasadzie tyle, co wiemy i na próżno tutaj szukać terminu premiery, chociaż w tym przypadku rąbka tajemnicy uchylił Kotaku. Odświeżona trylogia GTA trafiłaby na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Nintendo Switch w listopadzie bieżącego roku. Wersja PC oraz dedykowana platformom mobilnym pojawi się w 2022 roku.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition miałoby trafić na konsole w listopadzie 2021 roku. Wydanie na PC i platformy mobilne zadebiutuje dopiero w 2022 roku.

Za powstanie remasterów odpowiada szkocki oddział studia, czyli Rockstar Dundee. Prezentacja remasterów mogłaby nastąpić 22 października, który jest ważną datą dla serii, ponieważ tego dnia 20 lat temu zadebiutowało Grand Theft Auto 3. Ciężko ocenić czym dokładnie będzie GTA: Trilogy Remastered. Z jednej strony nie mamy do czynienia z remakem stanowiącym poważną integrację w oryginalne gry, tylko odświeżeniem co oznacza, że oprawa graficzna zostanie dostosowana do współczesnych standardów i zmodyfikowanych będzie kilka elementów, ale bez obejdzie się bez rewolucji. Już wcześniej pisano, że całość stanowi połączenie pierwowzoru z nowoczesnością i pozostanie wierne stylowi obranemu przez oryginalne wydania.

Graficznie nowe-stare gry przypomną więc mocno zmodyfikowane Grand Theft Auto. Wiemy też, że remastery będą działać na silniku Unreal Engine. Sama zawartość zostanie z kolei dostosowana tak, aby być przystępniejsza dla współczesnego gracza co tyczy się np. interfejsu. Są to nieoficjalne rewelacje dlatego radzimy podchodzić do nich z dystansem. Liczymy jednak, że wkrótce Rockstar odsłoni karty.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remaster GTA: Trilogy coraz bliżej. Kolejne źródło potwierdza istnienie odświeżonej kolekcji

 0