Battlefield 2042 - data rozpoczęcia otwartej bety. Gracze narzekają na wzrost wymagań PC

Battlefield 2042 - data rozpoczęcia otwartej bety. Gracze narzekają na wzrost wymagań PC

Otwarta beta Battlefield 2042 jest już tuż za rogiem. Osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży lub posiadają aktywną subskrypcję EA Play, mogą zacząć testowanie już 6 października. Jeśli nie należycie do tych dwóch grup, to będziecie mogli wypróbować Battlefield nowej generacji od 8 października.

Pobieranie plików w kliencie otwartej bety Battlefield 2042 będzie dostępne od 5 października. Wczesny dostęp rozpocznie się dzień później, a otwarty będzie dostępny po kolejnych dwóch dniach. Otwarta beta potrwa przez cały weekend i zakończy się 10 października. W okresie bety użytkownicy będą mogli grać w trybie Conquest na mapie Orbital w Kourou w Gujanie Francuskiej. Ten tryb gry polega na starciu dwóch drużyn liczących do 64 graczy (32 na Xbox One i PS4), walczących o kontrolę nad strefami w totalnej wojnie z piechotą, samolotami, pojazdami bojowymi i transportowymi. Generalnie to, co tygryski (i fani serii) lubią najbardziej. 

Osoby, które zamówią Battlefield 2042 w przedsprzedaży lub posiadają aktywną subskrypcję EA Play, mogą zacząć testowanie już 6 października.

Beta obejmie tylko czterech specjalistów, którzy mniej więcej reprezentują klasy z poprzednich gier Battlefield. Na przykład Mackay oferuje dużą mobilność dzięki lince z hakiem, podczas gdy Casper wygląda bardziej jak klasyczna klasa snajpera. Następnie mamy Falcka, który działa podobnie do klasy medyka z poprzednich gier, a ostatni to Boris, który nosi działko strażnicze i działa również jak spotter.

EA i DICE ujawnili oficjalne wymagania systemowe na PC dla nadchodzącej otwartej bety Battlefield 2042. Te są wyższe niż w przypadku zamkniętych testów, co wywołało spore poruszenie wśród graczy, szczególnie tych, którzy obecnie nie spełniają zalecanych konfiguracji.  

Battlefield 2042 - data rozpoczęcia otwartej bety. Gracze narzekają na wzrost wymagań PC

Według twórców gracze PC będą potrzebować przynajmniej procesora AMD Ryzen 5 3600 lub Intel Core i5 6600K z 8 GB pamięci RAM i karty graficznej AMD Radeon RX560 lub NVIDIA GeForce GTX1050 Ti. DICE zaleca jednak CPU AMD Ryzen 7 2700X lub Intel Core i7 4790 z 16 GB pamięci RAM. Zespół rekomenduje również GPU NVIDIA GeForce RTX 3060 lub AMD Radeon RX 6600 XT. Dodatkowo potrzebować będziemy 100 GB wolnej przestrzeni na dysku. Nie są to może jakieś mocno wygórowane wymagania, ale seria dotychczas przyzwyczaiła graczy do bardzo dobrej optymalizacji, przez co świetnie działała też na słabszych PC. Poza tym nie każdy może sobie pozwolić na RTX 3060, szczególnie w obecnych realiach.   

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 - data rozpoczęcia otwartej bety. Gracze narzekają na wzrost wymagań PC

 0