Hitman GOTY bombardowany negatywnymi recenzjami na GOG-u

Hitman GOTY bombardowany negatywnymi recenzjami na GOG-u

Hitman w wersji Game of The Year Edition trafił na GOG jednak użytkownicy platformy, zamiast cieszyć się z obecności gry IO Interactive zaczęli bombardować ją negatywnymi recenzjami. O co poszło?

Gracze zarzucają sklepowi, że udostępnienie Hitmana wymagającego połączenia z internetem mija się z założeniami GOG-a łamiąc zasadę dodawania pozycji bez DRM. Faktycznie by cieszyć się z większości rzeczy w grze musi mieć ona zapewniony dostęp do sieci, chociaż misje single player w tym zlecenia bonusowe przejdziemy bez tego wymogu. Do treści przygotowanej przez społeczność, polowania na nieuchwytne cele, czy trybu eskalacji bez internetu już nie zagramy. Nie jest to żadna nowa praktyka ze strony deweloperów i w przeszłości wywoływała ona kontrowersje, natomiast z tego rozwiązania skorzysta także Gran Turismo 7. Mimo tego średnia ocena Hitmana Game of The Year Edition na GOG-u wynosi aktualnie 1.4/5, przy czym chodzi tutaj o jakość gry, ponieważ w serwisie Metacritic średnie noty osiągają 83%.

Hitman Game of The Year Edition jest krytykowany przez użytkowników GOG-a za konieczność zapewnienia grze dostępu do internetu.

Do afery odniosła się przedstawiciela GOG-a stwierdzając, że za kilka tygodni uzyskamy więcej informacji na temat sprawy i jej rozwiązania. W przypadku niezadowolenia z któregoś elementu gry zaleca się jego zwrot, co zrobimy zgodnie ze sposobem określonym w regulaminie sklepu. Hitman Game of The Year Edition kupimy na GOG-u za 74,69 złotych (o 70% taniej), aczkolwiek niższa cena raczej nie zdoła przekonać części klientów. GOG to platforma początkowo służąca deweloperom oraz wydawcom za miejsce sprzedaży starszych gier na PC, ale teraz oferuje również najnowsze tytuły.

GOG wyróżnia ponadto brak zabezpieczeń DRM w sprzedawanych grach. Tego rodzaju hejt nie jest czymś nowym i w przeszłości użytkownicy bombardowali negatywnymi, nieuzasadnionymi recenzjami m.in. gry z serii Metro. Wynikało to faktu, iż Metro Exodus trafił początkowo na wyłączność Epic Games Store, co nie spodobało się osobom korzystającym z usługi Valve. Pozostaje mieć nadzieję, że falę hejtu uda się opanować, a GOG znajdzie rozwiązanie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hitman GOTY bombardowany negatywnymi recenzjami na GOG-u

 0