Activision Blizzard zawiera ugodę i zgadza się zapłacić miliony dolarów

Activision Blizzard zawiera ugodę i zgadza się zapłacić miliony dolarów

Activision Blizzard przechodzi przez ciężki okres w związku z oskarżeniami o dyskryminację oraz molestowanie seksualne. Firma ogłosiła porozumienie, w ramach którego zgodziła się zapłacić duże pieniądze.

Activision Blizzard zgodnie z zawartą ugodą wypłaci łącznie 18 milionów dolarów pracownikom, którzy zgłoszą przemoc, molestowanie seksualne lub dyskryminację doświadczone w firmie. Wydawca wprowadzi także nowy system szkoleń i zmiany w ocenie podwładnych, a ponadto obiecano zakończenie wszelkich dyskryminacji czy innego negatywnego zachowania. Do korporacji zawita ponadto specjalny konsultant gwarantujący zgodność działań Activision Blizzard z nowymi standardami pracy. W oświadczeniu firma stwierdziła, że nie ma u niej miejsca na dyskryminację czy molestowanie dlatego przełożeni są wdzięczni tym osobom, które postanowiły zgłosić swój problem.

W ramach ugody Activision Blizzard wypłaci pracownikom łącznie 18 mln dolarów.

Activision Blizzard zawiera i zgadza się zapłacić miliony dolarów odszkodowania

Wszelkie pozostałe pieniądze zostaną rozdzielone między organizacje non-profit, które pomagają kobietom rozwijać się w branży gier i technologii oraz walczących z molestowaniem seksualnym. Pozew jest wynikiem trwającego trzy lata śledztwa wykazującego różne nieprawidłowości. W dokumentacji podano, że Activision Blizzard współpracowało w śledztwie, dostarczając niezbędnych informacji. Chociaż jakiś czas temu California Department of Fair Employment and Housing zarzuciło firmie, że nie zachowuje niezbędnych do przeprowadzenia śledztwa dokumentów, łamiąc zarazem ustalenia zobowiązujące go do udostępnienia dowodów, które mogą pomóc w śledztwie.

Activision niewątpliwie nie miało lekko. Z Blizzarda odszedł prezes J. Allen Brack, a jeszcze wcześniej Jeff Kaplan reżyser Overwatcha. Pokłosiem afery była również konieczność zmiany nazwy jednego z bohaterów wymienionej gry. Produkcje należące do studia straciły około 12 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU) od 2018 r., a licząc od 2017 r. około połowy swojej bazy graczy. Deweloperzy robią jednak wszystko, żeby wyjść na prostą.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard zawiera ugodę i zgadza się zapłacić miliony dolarów

 0