A to niespodzianka! Radeon RX 6500 XT wcale nie będzie taki tani...

A to niespodzianka! Radeon RX 6500 XT wcale nie będzie taki tani...

AMD zaprezentowało już oficjalnie Radeon RX 6500 XT i szumnie zapowiedziało, że będzie to najbardziej dostępna i przystępna cenowo karta. W tym momencie wiadomo już, że AMD najwyraźniej zapomniało o sytuacji na rynku, bo ich wypowiedzi były aż zbyt optymistyczne

Jak donosi francuski CowCotland, Radeon RX 6500 XT będzie sprzedawany w tym kraju za 299 euro, co oznacza, że ​​będzie o około 50% droższy niż sugerowana cena detaliczna na Europę. Wzrost względem ceny AMD wynosi mniej więcej tyle, co w przypadku innych kart RDNA 2. Lisa Su oświadczyła niedawno, że karta będzie dostępna za 199 USD i nie powinno być braków tego produktu na rynku. Patrząc na różnice względem sugerowanej, a rynkowej ceny, jasno widać, że Lisa Su wykazała się zbyt wielkim optymizmem, licząc, że sklepy nie dostosują cen, do reszty produktów, nawet jeśli dostawy nie będą problemem, co raczej również jest wątpliwe (w końcu nie pierwszy raz jesteśmy zapewniani, że produkty będą dostępne w sklepach).

Radeon RX 6500 XT miał być kartą dostępną w sklepach i tanią. Rynek nic sobie jednak nie robi z zapowiedzi AMD i ustala własne ceny.

źródło: 3D Center

Radeon RX 6500 XT został zbudowany z wykorzystaniem procesu technologicznego 6 nm. Posiada interfejs PCIe Gen 4.0 x4, 16 jednostek obliczeniowych, 16 MB infinity cache, taktowanie 2,6 GHz i 4 GB pamięci GDDR6 na 64-bitowej szynie. Tak mała ilość pamięci ma spowodować, że karta nie będzie atrakcyjna dla górników, a jednocześnie tańsza w produkcji i sprzedaży. 

Wyposażenie karty w 4 GB pamięci może mieć sens, jednak konkurencja planuje pokazać jeszcze w tym miesiącu RTX 3050 z 8 GB pamięci za 50 USD więcej. Karta NVIDII może być jednak popularniejsza wśród górników kryptowalut, na czym może skorzystać Radeon RX 6500 XT.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: A to niespodzianka! Radeon RX 6500 XT wcale nie będzie taki tani...

 0