Chipy z certyfikatem COVID coraz bardziej realne. "Czy nam się to podoba, czy nie!"

Chipy z certyfikatem COVID coraz bardziej realne. "Czy nam się to podoba, czy nie!"

Jedna z teorii spiskowych głosi, że szczepionki przeciw Covid-19 zawierają mikrochipy śledzące zaszczepionego. O ile oczywiście jest to bzdura, to chipy szczepionkowe istnieją, jednak w nieco innej formie. Według dyrektora jednej z firm certyfikaty szczepień będą wszczepiane pod skórę i nie ma od tego żadnej drogi ucieczki.

Pod koniec zeszłego roku start-up technologiczny Dsruptive Subdermals pokazał instalowany pod skórą mikrochip, który można zeskanować w celu ujawnienia stanu szczepień przeciwko Covid. Technologia została skrytykowana przez liczne środowiska, a wiele osób nazywa ją zbyt inwazyjną. W wywiadzie dla Express dyrektor firmy odpowiedział krytykom, że ten system będzie wprowadzony bez względu na opinie. Technologia ta jest wstępnie zaprogramowanym i możliwym do zeskanowania implantem o wielkości ziarna ryżu. Przechowuje informacje o szczepieniach, wyświetlając paszport szczepionki przeciw Covid-19 po zeskanowaniu.

Według dyrektora start-upu produkującego programowalne chipy z certifikatem szczepień Covid, urządzenia te są wdrażane, a technologia istnieje "czy nam się to podoba, czy nie!".

Jeden z użytkowników Twittera argumentował: "Słuchaj, jestem tak samo za szczepieniami, jak wszyscy w pobliżu… ORAZ jestem za szczepionkami (tylko na zasadzie dobrowolności), ale to po prostu pasuje do teorii spiskowych typu chcą cię śledzić". W rozmowie z Express Hannes Sjobald, dyrektor zarządzający firmy, powiedział: "Ta technologia istnieje i jest używana, czy nam się to podoba, czy nie. Cieszę się, że jest to temat rozmowy publicznej. Nowe technologie muszą być szeroko omawiane i rozumiane. Inteligentne implanty to potężna technologia zdrowotna. To właśnie budujemy w Dsruptive, a naszym celem jest przekształcenie opieki zdrowotnej na skalę globalną".

Sjobald powiedział, że technologia sprawia, że ​​paszporty szczepionkowe są bardziej "dostępne". "Oznacza to, że [certyfikat] jest zawsze dostępny dla mnie lub dla każdego innego, kto chce mnie sprawdzić. Na przykład, jeśli pójdę do kina lub do centrum handlowego, ludzie będą mogli sprawdzić mój status, nawet jeśli nie mam telefonu". Kosztujące 100 euro za mikrochip urządzenie działa poprzez skanowanie miejsca na ramieniu telefonem komórkowym lub innym przystosowanym urządzeniem. Po zeskanowaniu pojawi się plik PDF ze wszystkimi szczegółami certyfikatu UE Digital Covid danej osoby, który wskazuje stan szczepienia i może również wskazywać, czy dana osoba została niedawno przebadana na obecność Covid. Chociaż jest to nowość u ludzi, tego rodzaju technologia jest bardzo powszechna i stosowana od lat w przypadku zwierząt domowych, gdzie większość z nich posiada mikrochip, który ujawnia historię medyczną zwierzęcia podczas skanowania. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chipy z certyfikatem COVID coraz bardziej realne. "Czy nam się to podoba, czy nie!"

 0