Acer prezentuje wyniki finansowe. Producent zaliczył najlepszy grudzień od lat

Acer prezentuje wyniki finansowe. Producent zaliczył najlepszy grudzień od lat

Acer ujawnił skonsolidowane przychody za grudzień 2021 roku, który dla firmy był najlepszym dwunastym miesiącem od dziewięciu lat. Znamy także przychody za cały rok.

Acer w grudniu wygenerował 1,066 miliarda dolarów amerykańskich, co oznacza, że to najlepszy grudzień od dziewięciu lat. Rok do roku przychody wzrosły o 4%, a miesiąc do miesiąca o 2,3%. W całym 2021 r. przychody Acera wyniosły 11,51 mld USD i mamy do czynienia z progresem 15,1% rok do roku. Jednym z kluczowych segmentów działalności są notebooki i w tym przypadku mowa o wzroście na poziomie 20,8%, z kolei przychody ze sprzedaży komputerów stacjonarnych okazały się o 20,9% większe. Produkty związane z segmentem gier zaliczyły 26,6% progres, zaś przychody ze sprzedaży notebooków komercyjnych wzrosły o 43,2%. Przychody z innych, niewymienionych segmentów działalności Acera poszybowały do góry o 27%. Widzimy więc, że rok 2021 w tym mocną końcówkę przedsiębiorstwo zalicza do udanych.

Acer zaliczył najlepszy grudzień od dziewięciu lat dzięki wygenerowaniu ponad 1 mld USD skonsolidowanych przychodów.

Acer prezentuje wyniki finansowe. Producent zaliczył najlepszy grudzień od lat

Acer jest spółką notowaną na tajwańskiej giełdzie papierów wartościowych. Niedawno firma zaliczyła spadek kursu akcji o 1,15%, ale w poniedziałek może liczyć na odbicie, bowiem inwestorzy zapoznali się już z raportem finansowym. Oprócz danych za cały poprzedni rok przedsiębiorstwo zaprezentowało statystyki za czwarty kwartał. I tak przychody z działu notebooków komercyjnych urosły o 40,1% rok do roku oraz 15,6% kwartał do kwartału, przychody z Altos Computing wzrosły o 24,8% rok do roku i 5,3% kwartał do kwartału. Acer przy okazji targów CES 2022. Acer Swift XSFX14-51G wyposażono w 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2240×1400 pikseli.

Wewnątrz znajdziemy procesory Intel Core 12. generacji z nawet 14 rdzeniami i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Model SFX16-52G dostał 16-calowy ekran o rozdzielczości 2560×1600 pikseli i również układy Intel Core 12. generacji. Całość dopełnia dedykowane GPU Intel Arc. Notebooki mają do 32 GB pamięci RAM PDDR5 RAM i do 2 TB dyski SSD PCIe SSD. Na razie data premiery oraz ceny urządzeń są nieznane. Zapewne w najbliższej przyszłości producent zdradzi więcej detali.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer prezentuje wyniki finansowe. Producent zaliczył najlepszy grudzień od lat

 0