Activision Blizzard nie jest zaskoczony wyciekiem anti-cheata do Call of Duty

Activision Blizzard nie jest zaskoczony wyciekiem anti-cheata do Call of Duty

Activision Blizzard zaprezentował nowy anti-cheat RICOCHET, który trafi do Call of Duty: Vanguard oraz Call of Duty: Warzone i ma cechować się lepszą skutecznością wykrywania cheaterów niż poprzednie narzędzie. System zabezpieczeń wyciekł jednak do sieci przed premierą nowej odsłony serii, ale okazuje się, że deweloperzy nie są tym zaskoczeni.

RICOCHET po zapowiedzi trafił do internetu, w efekcie może być rozpracowywany przez hakerów tworzących oprogramowanie do oszukiwania, co przed starem daje niemałą przewagę. Tymczasem Activision Blizzard nie wyraził złości czy zdziwienia z powodu wycieku anti-cheata, bowiem firma sama przekazała wczesną wersję wybranej grupie graczy, by sprawdzić całość w kontrolowanym środowisku. Wyciek oprogramowania nie stanowi więc dla autorów zaskoczenia. Cóż w takiej sytuacji zawsze istnieje ryzyko udostępnienia plików w sieci. Deweloperzy zapewniają jednak, że przygotowywane są odpowiednie poprawki do RICOCHET, które zostaną zaimplementowane w dniu debiutu. Wyciek to, tak czy siak, niedobra wiadomość dla graczy Call of Duty.

Deweloperzy odpowiedzialni za Call of Duty nie wyrazili zdziwienia wyciekiem do internetu nowego anti-cheata.

Z drugiej strony z rozwiązaniem prędzej czy później poradziliby sobie zaawansowani oszuści. Warto przypomnieć, że cheaterzy psuli zabawę uczciwym użytkownikom już podczas bety. Zgłaszano wówczas dowody na korzystanie z aimbota czy wallhacka, a więc standardowych narzędzi do oszukiwania. Nie wiemy jaki procent cheaterów sprawiał kłopoty graczom w becie, lecz dotyczyło to nie tylko posiadaczy komputerów, ale również konsol z racji multiplatformowej rozgrywki. Pamiętajmy, iż w testach nie zastosowano zabezpieczenia RIOCOCHET. Call of Duty: Vanguard zadebiutuje na PC (Battle.net), PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S 5 listopada 2021 roku.

Posiadacze zamówień przedpremierowych będą mogli pobrać i zainstalować tytuł jakiś czas sprzed oficjalnym debiutem tak, by móc grać już od 5 listopada. Co ciekawe CoD: Vanguard może otrzymać dwie kontynuacje. Chęć kontynuowania historii wyrazili przedstawiciele studia Sledgehammer Games. "Mamy nadzieję, że jeżeli ludzie pokochają ich (bohaterów) tak bardzo jak my, to będziemy mogli dalej opowiedzieć całą historię" - powiedziała Sam Maggs podczas panelu Comic Con.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard nie jest zaskoczony wyciekiem anti-cheata do Call of Duty

 0