League of Legends - już wkrótce nie pogadasz sobie z przeciwnikiem. Riot Games wyłączy czat ogólny

League of Legends - już wkrótce nie pogadasz sobie z przeciwnikiem. Riot Games wyłączy czat ogólny

Społeczność League of Legends bywa toksyczna, o czym przekonał się nie jeden gracz, który miał do czynienia z grą Riot Games. Podobnie sytuacja wygląda w innej produkcji studia Valorancie, aczkolwiek nie trudno nie odnieść wrażenia, że w LoLu ów problem jest szczególnie dotkliwy. Deweloperzy postanowili jednak z tym walczyć i to dość radykalną metodą.

Riot Games zamierza w najbliższej aktualizacji do League of Legends całkowicie wyłączyć czat ogólny w kolejkach dobieranych, co oznacza, że nie pogadamy sobie z przeciwnikami na rankedach, jak i w zwykłych sesjach. Wszystko to ma w teorii zmniejszyć nadmierną toksyczność objawiającą się zazwyczaj rozmowach na ogólnym kanale. "Chociaż All chat może być miejscem zabawnych interakcji między uczestnikami rozgrywki, a także niewinnych przekomarzań to aktualnie negatywne emocje przewyższają te pozytywne" - napisano w oficjalnym komunikacie. Twórcy bazując m.in. na zebranych opiniach zamierzają ocenić czy przytoczona zmiana wpłynie korzystnie na LoLa. Jeśli więc nie będzie zauważalnej poprawy, to należy oczekiwać, że czat dla wszystkich wróci za kilka aktualizacji. Użytkownicy mogli wcześniej włączać lub wyłączać komunikację, aczkolwiek domyślnie pozostaje ona aktywna, co sprawiało, że niektórzy byli zalewani toksycznymi wiadomościami.

Riot Games zamierza w najbliższej aktualizacji do League of Legends całkowicie wyłączyć czat ogólny w kolejkach dobieranych. Komunikacja drużynowa nadal pozostanie w grze.

Przytoczonego problemu nie rozwiąże się całkowicie, bo przecież zawsze pozostanie możliwość rozmawiania czy pisania z członkami własnej drużyny i tutaj również nierzadko dochodzi do nieciekawych sytuacji, zwłaszcza kiedy przegrywa się spotkanie. Zdania odnośnie pomysłu Riotu są podzielone, a część osób wskazuje, że więcej negatywnych reakcji znajdziemy właśnie na czacie drużynowym niż globalnym. Komunikacji drużynowej nie należy jednak usuwać, ponieważ utrudniłoby to rozgrywkę. Riot Games jest świadome tego, że decyzja nie wszystkim przypadła do gustu szczególnie tym, którzy lubią sobie porozmawiać w pozytywnej atmosferze z oponentami, ale podkreśla, że warto ograniczyć i tak niemałą toksyczność panującą w grze. Patch 11.21 dezaktywujący czat globalny ma pojawić się 20 października.

Z drugiej strony wrogowie w dalszym ciągu będą słyszeli i widzieli nasze emotki i maestrię bohatera (o ile nie skorzystają z wyciszenia), a także spamowanie CTRL+1/2/3/4. Natomiast zaraz po zakończeniu gry dalej będzie dostępny dla obu drużyn. Cóż czy działanie Riot Games przyniesie oczekiwane korzyści zobaczymy z czasem. Toksyczność to problem występujący nie tylko w League of Legends czy Valorancie, ale również Counter-Strike: Global Offensive.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: League of Legends - już wkrótce nie pogadasz sobie z przeciwnikiem. Riot Games wyłączy czat ogólny

 0