Cena GTA: The Trilogy Definitive Edition może być naprawdę wysoka

Cena GTA: The Trilogy Definitive Edition może być naprawdę wysoka

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition zostało zapowiedziane przez Rockstar Games, jednak studio nie podzieliło się większymi informacjami odnośnie remasterów Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas. Zagadką pozostaje oficjalny termin premiery i cena, ale teraz okazuje się, że za pakiet przyjdzie nam zapłacić niemało.

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition pojawił się w ofercie sklepu Retailer Base.com i wersję na konsole nowej generacji PlayStation 5/Xbox Series X wyceniono na 66 euro, co w przeliczeniu daje około 300 złotych. Wydanie old-genowe kosztuje taniej, 65 euro (299 złotych). Ceny są dość wysokie jak za pakiet odświeżonych produkcji, które nie wniosą zmian na miarę remakeu i graficznie mają stanowić miks oryginału z nowoczesnością. Będzie to dostosowanie gier do dzisiejszych standardów, jak również naniesienie niezbyt głębokich poprawek warstwy wizualnej w tym podbicie rozdzielczości. Owszem dostajemy trzy nadal rozbudowane, świetne tytuły, ale mimo tego wycenienie ich praktycznie na równi z zupełnie nowymi wysokobudżetowymi pozycjami wydaje się być lekką przesadą.

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition w wersji na konsole może kosztować około 300 złotych.

Należy też pamiętać, że są to ceny nieoficjalne, więc musimy do nich podchodzić z dystansem. Z drugiej strony szef Take-Two odpowiadającego za serię Grand Theft Auto w przeszłości podkreślał, że dla jego firmy nie jest problemem wycenienie danej produkcji na 70 dolarów, a pierwszą grą, za który należało tyle zapłacić NBA 2K21. Szef Take-Two, Strauss Zelnick bronił tej decyzji twierdząc, że zawartość, a także doświadczenie jaką oferuje produkcja są warte wydania tych pieniędzy. GTA: The Trilogy The Definitive Edition trafi na PlayStation 5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery (Rockstar Games Launcher) jeszcze w 2021 roku.

Posiadacze platform mobilnych muszą zaczekać do przyszłego roku. Początkowo mówiono, że remastery zadebiutują w listopadzie, aczkolwiek teraz więcej detali przynosi serwis PPE, który powołując się na własne źródłowa podaje, iż zestaw trafi do sklepów w grudniu 2021 roku i co ciekawe również w edycji pudełkowej na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Istnieje możliwość, że przytoczony termin dotyczy właśnie kopii fizycznych, natomiast w dystrybucji cyfrowej pojawi się za miesiąc.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena GTA: The Trilogy Definitive Edition może być naprawdę wysoka

 0