Returnal - nadchodzi duża aktualizacja. W końcu zapiszemy stan gry?

Returnal - nadchodzi duża aktualizacja. W końcu zapiszemy stan gry?

Po blisko pół roku od premiery studio Housemarque przygotowuje się do wydania dużej aktualizacji. Łatka może wprowadzić wyczekiwaną przez graczy funkcję.

Na serwerach Sony znalazł się patch do Returnal o wadze około 6 GB - napisał jeden z zaufanych informatorów. Użytkownicy PlayStation 5 jeszcze nie mogą go pobrać, nie wiadomo, kiedy zostanie udostępniony, nie ma też jeszcze żadnych wieści dotyczących zawartości aktualizacji. Jednak tak duży rozmiar może sugerować, że łatka wprowadzi szereg istotnych funkcji. Niewykluczone, że po jej zainstalowaniu otrzymamy w końcu możliwość zapisu stanu gry.

Returnal wkrótce powinien otrzymać dużą aktualizację. Wielu graczy ma nadzieję, że ważąca około 6 GB łatka wprowadzi wreszcie funkcję zapisu stanu gry.

W maju twórcy informowali, że jeszcze nie doszli do ostatecznych wniosków, w jaki sposób najlepiej rozwiązać kwestię zapisu stanu gry w Returnal. Przypomnijmy, że mówimy o przedstawicielce gatunku roguelite, w której niemożność dokonania save'a w każdym momencie dla wielu graczy jest czymś zupełnie naturalnym. Jednak pojawiła się też grupa osób, która domagała się od Housemarque wprowadzenia możliwości zapisu postępów w dowolnym momencie albo chociaż w określonych miejscach.

 Returnal - recenzja gry. Piekielnie trudny i wciągający cykl

Housemarque zaraz po premierze przyznało, że dla niektórych brak możliwości zapisu stanu gry może być problematyczny. W końcu taki stan rzeczy wymusza na graczach odbywanie jednym ciągiem kilkugodzinnych sesji, których nie można przerwać w żaden inny sposób niż poprzez uśpienie konsoli. Wyłączenie jej bądź przejście do innej gry czy aplikacji automatycznie skutkuje utratą postępów. Mikael Havari z Housemarque stwierdził w jednym z wywiadów, że zespołowi zależało na tym, by gracze byli niezwykle skupieni podczas rozgrywki, stąd taka decyzja dotycząca save'ów. Jednocześnie fiński deweloper wsłuchuje się w krytyczne głosy dotyczące tej kwestii.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Returnal - nadchodzi duża aktualizacja. W końcu zapiszemy stan gry?

 0