Far Cry 6 pod ostrzałem PETA. Ubisoft tym razem przesadził

Far Cry 6 pod ostrzałem PETA. Ubisoft tym razem przesadził

Seria Far Cry jest brutalna i posiada oznaczenie "tylko dla dorosłych", jednak dla niektórych to za mało, bo przedstawione w ostatniej odsłonie wydarzenia, są zbyt brutalne. Far Cry  6 przyciągnął uwagę organizacji PETA, któa domaga się usunięcia jednej z minigier.

W Far Cry 6 od Ubisoft, organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA)wydała oświadczenie potępiające minigrę i domagające się od dewelopera zastąpienia jej mniej brutalną alternatywą.  Organizacji nie przeszkadzają polowania z wykorzystaniem sparaliżowanego psa, zabijanie krokodyli, kuguarów ani żadnego z przedstawicieli fauny w grze. PETA twierdzi jednak, że twórcy przekroczyli granicę, umieszczając w grze walki kogutów.

PETA domaga się usunięcia minigry z Far Cry 6, w której gracz wciela się walczącego na ringu koguta, stosując chwyty rodem z Tekken. To kolejna z niezwykle ważnych spraw, którymi muszą zajmować się obrońcy zwierząt. W samej grze gracz może do woli eksterminować lokalną faunę, ale koguty... Koguty to już przesada ;)

Wydana na początku tego miesiąca szósta część serii Far Cry nadal zapewnia graczom możliwość interakcji z różnymi zwierzętami, od krokodyli po psy. Ocena wystawiona przez Entertainment Software Rating Board jasno stwierdza wulgarny język i brutalne treści w Far Cry 6, jednak walki kogutów ewidentnie nie wpisują się w taką klasyfikację. Minigra w Far Cry 6 pozwala zbierać koguty i brać udział w walkach tych zwierząt w bazach w fikcyjnym kraju Yara. Po rozpoczęciu gracze przejmują kontrolę nad wybranym kogutem i biorą udział w starciu w stylu Tekkena, zakończonej rundami i specjalnymi ruchami, aby pokonać przeciwnika.

W przeciwieństwie do prawdziwych walk kogutów w minigrze Far Cry 6 nie ma rozlewu krwi, a żaden kogut nie zginął i nie ucierpiał na ringu. W pozostałej części gry, gracze mogą okaleczać i zabijać dowolną liczbę innych dzikich zwierząt, ale jakoś nie stanowi to problemu dla PETA.

Far Cry 6 - recenzja. Jeszcze raz to samo, ale przynajmniej krajobrazy piękne

Wyspiarski naród Yara Ubisoft oparł na kulturze kubańskiej, a walki kogutów są legalne i nadal uważane za popularną rozrywkę na Kubie. W związku z tym Ubisoft uznał, że warto uwzględnić ten szczegół w inspirowanym Kubą środowisku Yara. Deweloper nie odpowiedział na żądania PETA, więc bezkrwawe walki kogutów w grze mogą szybko wskoczyć na długą listę spraw, którymi organizacja musi się zająć.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Far Cry 6 pod ostrzałem PETA. Ubisoft tym razem przesadził

 0