Valve pokazuje wnętrze Steam Deck. Sprzętu nie należy jednak otwierać na własną rękę

Valve pokazuje wnętrze Steam Deck. Sprzętu nie należy jednak otwierać na własną rękę

Valve opublikowało filmik, na którym prezentuje wnętrze swojego najnowszego sprzętu gamingowego Steam Deck. Nie jest to jednak proces zalecany użytkownikom nieposiadającym odpowiedniej wiedzy.

Valve w ramach przygotowanego materiału pokazuje profesjonalistom jak rozebrać Steam Deck, z drugiej strony firma zaleca, aby nie zmieniać na własną rękę dysków SSD podchodzących z nieoficjalnej dystrybucji. Niektórzy zapewne zastanawiają się, jakie podzespoły będzie można zmienić. Ten film instruktażowy w zasadzie stanowi odpowiedź na postawione pytanie i ostrzega, żeby nie działać samemu. Nie mamy do czynienia z urządzeniem, w którym z zamkniętymi oczami wymienimy dowolne elementy, zaś próba zabawy bez odpowiedniego doświadczenia może doprowadzić do uszkodzenia Steam Deck.

Valve udostępniło film, na którym prezentuje Steam Deck od środka.

Producent ostrzega wprost przed zapalaniem się sprzętu w wyniku uszkodzenia baterii i twierdzi, że "podejmujemy spore ryzyko dla naszego zdrowia chcąc nieumiejętnie otworzyć Steam Deck, co może skończyć się źle, jeżeli zrobimy to w niewłaściwy sposób". Cóż w przypadku gdy kupimy sprzęt Valve i nie mamy wystarczającej wiedzy, to w razie potrzeby należy oddać urządzenie w odpowiednie ręce, najlepiej do autoryzowanego serwisu. Warto wspomnieć, że Steam Deck otrzymał wsparcie dla Easy Anti-Cheat, czyli systemu mającego zapobiegać oszustwom w grach.

To umożliwi odpalenie wielu gier m.in. Apex Legends, Dead by Daylight, War Thunder i Fall Guys, 7 Days to Die, Fall Guys, Black Desert, Hunt: Showdown, Paladins oraz Halo: The Master Chief Collection. Urządzenie trafiło już do rąk użytkownika z Chin mającego okazję sprawdzić je w akcji. Według testera Steam Deck zapewniał 36 klatek na sekundę na najwyższych ustawieniach w Shadow of the Tomb Raider, natomiast w przypadku Cyberpunka 2077 wartość ta nie przekraczała 30 FPS.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve pokazuje wnętrze Steam Deck. Sprzętu nie należy jednak otwierać na własną rękę

 0