Amazon twierdzi, że New World nie powoduje awarii kart graficznych

Amazon twierdzi, że New World nie powoduje awarii kart graficznych

New World od Amazon zadebiutowało zaledwie kilka dni temu i gra spotkała się z żywym zainteresowaniem graczy, choć recenzje są mieszane. Graczy dodatkowo niepokoją doniesienia, że podczas gry niektóre karty graficzne ulegają awariom.

W lipcu widzieliśmy wiele doniesień o uszkodzonych kartach graficznych EVGA GeForce RTX 3090. Amazon ówcześnie ujawnił, że problemem może być brak limitu klatek na sekundę w menu New World i nagłe skoki wyświetlanych FPS, które osiągały w ułamku sekundy skrajne wartości. Firma następnie oficjalnie zaprzeczyła, że nieograniczona liczba FPS może być powodem awarii, ale na wszelki wypadek wprowadzono ograniczenia. EVGA po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa ogłosiła, że nie udało się im odtworzyć problemu, ale pewna partia kart mogła mieć wadliwe lutowanie, co ujawniono na zdjęciach rentgenowskich. W związku z tym wymieniono każdą uśmierconą podczas gry New World kartę.

Pomimo przypadków spalenia kart graficznych podczas gry w New World, Amazon wydał stanowisko, że gra nie jest problemem i nie powoduje awarii.

Niestety, pomimo tych wczesnych problemów, które pojawiły się trzy miesiące temu, wydaje się, że rzekoma korelacja New World z uszkodzonymi układami graficznymi jest nadal problemem. Coraz więcej osób donosi o awariach i to nie tylko kart EVGA, ale również innych producentów, jak również dotyczy to innych, niższych modeli. Niedawno pisaliśmy choćby o spalonym w grze modelu Gigabyte RTX 3080, w którym gracz postanowił wyłączyć limit FPS (tak, ta funkcja nie została całkiem usunięta z gry), a fora New World to prawdziwa kopalnia informacji o problemach z GPU.

 Uważaj! Włączenie tej opcji w New World od Amazon może spalić kartę graficzną. Problem wciąż groźny

Amazon ze swojej strony nadal utrzymuje, że przyczyną nie jest New World i w oświadczeniu dla PC Gamer firma stwierdziła, że gra nie powoduje żadnych nietypowych zachowań, które mogłyby tłumaczyć awarie, a liczba zgłoszeń jest niewielka. Niestety prawda zapewne leży gdzieś pośrodku. Być może New World po prostu mocno obciąża karty graficzne, a jednostki z wadami fabrycznymi ulegają szybciej awariom w niekorzystnych warunkach. Dziwne jednak, że problem dotyczy właściwie tylko tej produkcji.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon twierdzi, że New World nie powoduje awarii kart graficznych

 0