Amazon przyznaje: New World może uszkadzać karty RTX 3090

Amazon przyznaje: New World może uszkadzać karty RTX 3090

Ostatnio pisaliśmy o problemie z grą New World produkcji Amazona, która według doniesień użytkowników uszkadza karty GeForce RTX 3090. Choć wiele osób poddawało w wątpliwość te informacje, to teraz sam Amazon potwierdził istniejący problem.

Na forum poświęconym nowej grze New World pojawiały się doniesienia o problemach z uruchamianiem gry na kartach RTX 3090. Po kilku minutach gra rzekomo powoduje usmażenie karty graficznej. Wydaje się, że problem najbardziej dotyczy kart EVGA RTX 3090, choć warto zauważyć, że osoby korzystające z innych wersji 3090 również zgłaszały problemy z przegrzewaniem się i niebezpiecznymi skokami mocy. Podejrzewaliśmy menu, które nie posiada limitu klatek na sekundę, co powodowało nadmierne obciążenie karty i jak się okazuje, nie pomyliliśmy się.

Amazon przyznaje, że New World powodowało uszkodzenie kart RTX 3090. Powodem jest brak limitu fps oraz błędne ustawienia sterownoków kart.

Amazon New World uszkadza karty RTX 3090

Amazon początkowo w ogóle nie komentował sprawy, lesz teraz rzecznik na forum poświęconym New World przyznał, że faktycznie ich gra może powodować uszkodzenia kart - głównie EVGA RTX 3090. Winą obarczono wspomniany wcześniej brak ograniczenia liczby klatek na sekundę oraz błędne ustawienia sterowników. Aby móc grać bez obaw o przegrzewanie lub uszkodzenie karty należy wyłączyć nadpisywanie sterowników karty oraz (co sugerowali nawet nasi czytelnicy w komentarzach), ustawić limit 60 klatek na sekundę. Firma wyda łatkę naprawiającą problem i twierdzi, że problem nie jest powszechny i nie dotyczy wielu przypadków spalonych kart.

 Nowa gra od Amazona uszkadza topowe karty NVIDII. Gracie na własną odpowiedzialność

Setki tysięcy osób zagrało wczoraj w zamkniętą betę New World, a łącznie rozegrano miliony godzin. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o graczach korzystających z topowych kart graficznych, którzy doświadczyli awarii sprzętu podczas gry w New World. New World korzysta ze standardowych wywołań DirectX dostarczanych przez Windows API. Nie zaobserwowaliśmy żadnych oznak powszechnych problemów z kartami 3090 ani w becie, ani podczas wielomiesięcznych testów alfa. W zamkniętą betę New World można grać bezpiecznie. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, wprowadzimy dzisiaj poprawkę, która ograniczy liczbę klatek na sekundę na ekranie menu. - napisał przedstawiciel Amazona.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon przyznaje: New World może uszkadzać karty RTX 3090

 0