Grand Theft Auto VI może być ostatnią odsłoną serii. Rockstar skupi się wyłącznie na trybie online?

Grand Theft Auto VI może być ostatnią odsłoną serii. Rockstar skupi się wyłącznie na trybie online?

Grand Theft Auto V ma już wiele lat i przeżyło dwie generacje konsol (przypomnijmy, że pierwotnie zadebiutowało na Xboxie 360 i PS3), a w listopadzie 2021 roku trafi także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Rockstar Games wciąż nie zdecydował się na zapowiedź szóstej części co ze względu na zysk, jaki generuje piątka nie dziwi.

Nikt nie ma jednak wątpliwości, że następna odsłona powstaje w zaciszu studia. Okazuje się, że może to być ostatnia część tej serii. Znany w branży gier leaker, Tom Henderson podzielił się swoim spostrzeżeniem odnośnie dalszych losów marki Take-Two. Jego zdaniem GTA VI byłoby ostatnim epizodem, a w przyszłości deweloperzy skupiliby się wyłącznie na GTA Online, rozwijając je o nowe zwartości i traktując jako pełnoprawną platformę internetową. Jest to dużo łatwiejszy proces niż tworzenie oddzielnej gry, działającej na innym silniku zawierającej wiele nowych elementów w tym pełnoprawną kampanię fabularną, do której należy napisać scenariusz.

Zdaniem Toma Hendersona nadchodzące GTA VI to ostatnia odsłona serii.

Poza tym nie należy zapominać o przypadku piątki, która swoje przedłużane życie zawdzięcza trybowi online. GTA Online co jakiś czas otrzymuje kolejne wydarzenia, ostatnio był np. napad na Cayo Perico, a teraz do gry trafił Los Santos Tuners wprowadzający nowy klub wyścigowy, zlecenia czy wyścigi. Oczywiście nie mamy do czynienia z historiami przygotowanymi z rozmachem, do których przyzwyczaił nas Rockstar. Są to jedynie przypuszczenia, ale nie można wykluczyć, że wraz z rosnącą popularnością gier sieciowych w odległej przyszłości po Grand Theft Auto VI czekać nas będzie już tylko GTA Online. Warto przypomnieć, że Ubisoft zapowiedział Assassin's Creed: Infinity, który będzie grą-usługą rozwijaną przez twórców latami.

Premiera GTA VI pozostaje dość odległym terminem. Przytoczony wcześniej Tom Henderson wskazuje 2025 rok jako ten najpewniejszy moment, kiedy szósta trafi do sprzedaży. Jeśli chodzi o umiejscowienie akcji tutaj podaje się różne opcje włącznie z powrotem do Vice City, ale co ciekawe także współczesności. Całość wiąże się z trybem GTA Online i dedykowanych mu dodatków, które łatwiej dostarczyć do uniwersum osadzonego w obecnych czasach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto VI może być ostatnią odsłoną serii. Rockstar skupi się wyłącznie na trybie online?

 0