GTA: The Trilogy The Definitive Edition oficjalnie. Rockstar Games zapowiada remaster trylogii

GTA: The Trilogy The Definitive Edition oficjalnie. Rockstar Games zapowiada remaster trylogii

Zgodnie z przewidywaniami Rockstar Games zapowiedział GTA: The Trilogy The Definitive Edition, czyli remastery oryginalnej trylogii zawierającej Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, która trafiła do sprzedaży wiele lat temu.

Rockstar Games opublikował w mediach społecznościowych krótki teaser potwierdzający istnienie GTA: The Trilogy The Definitive Edition, w skład którego wchodzą: Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas. To w zasadzie tyle, ponieważ studio nie chciało zdradzić informacji o kolekcji ani przedstawić konkretnych grafik czy fragmentów rozgrywki. Według tego, co już wiemy remastery nie stanowią rewolucji i zaproponują połączenie oryginalnej oprawy graficznej z pewnymi ulepszeniami pozwalającymi dostosować całość do współczesnych standardów. Udoskonaleniu ulegnie także rozgrywka w tym interfejs. Mówi się, że odświeżone wersje to w praktyce Grand Theft Auto na modach. Deweloperzy chcą więc zachować ducha oryginałów.

Rockstar Games zapowiedział GTA: The Trilogy The Definitive Edition.

GTA: The Trilogy The Definitive Edition trafi na PlayStation 5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery (Rockstar Games Launcher) jeszcze w 2021 roku, aczkolwiek nie znamy dokładnego terminu premiery. Debiut na platformach mobilnych (Android oraz iOS) zaplanowano w 2022 roku. Natomiast od przyszłego tygodnia Rockstar rozpocznie wycofywanie klasycznego GTA Trilogy z oficjalnej dystrybucji, więc do nadejścia remasterów pozostało niewiele czasu i mówi się tutaj o listopadzie. Cena pozostaje zagadką, jednak liczymy, że wydawca zaproponuje interesującą ofertę.

Wiemy też, że nowe-stare GTA będzie działać na silniku Unreal Engine. Za powstanie remasterów odpowiada szkocki oddział studia, czyli Rockstar Dundee. Czy powstanie odświeżonej edycji GTA Trilogy ma większy sens? Pewnie tak i wprawdzie tego typu odświeżenie pochłania mniej czasu to jednak tym tytułom ewidentnie przydałby się pełnoprawny remake działający na silniku Grand Theft Auto V. Rockstar Games uznał, że lepiej jest poświęcić więcej uwagi innym projektom.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA: The Trilogy The Definitive Edition oficjalnie. Rockstar Games zapowiada remaster trylogii

 0