Apex Legends zbiera coraz gorsze oceny na Steam. Jaki jest powód niezadowolenia graczy?

Apex Legends zbiera coraz gorsze oceny na Steam. Jaki jest powód niezadowolenia graczy?

Apex Legends dostępny jest od dwóch lat i na przestrzeni tego czasu zyskał pewną popularność, która pozwala mu się utrzymywać na liście topowych darmowych gier. Przyczyniła się do tego również ubiegłoroczna premiera battle royala Electronic Arts na Steam co pomogło zwiększyć zasięg odbiorców. Tytuł od niedawna otrzymuje jednak coraz więcej negatywnych recenzji na platformie Valve. Jaki jest powód?

Apex Legends w pewnym stopniu wyróżnia się na tle innych battle royale dzięki obecności bohaterów z umiejętnościami, dzięki którym legendy różnią się od siebie nie tylko wyglądem. Gra zmaga się z problemami technicznymi i jest to szczególnie odczuwalne podczas premiery nowego sezonu, kiedy bywają kłopoty z dostaniem się na serwery. Stabilność infrastruktury to nie wszystko, a w opiniach na Steam gracze zarzucają Apex Legends m.in. zawieszanie się czy wyrzucanie z sesji. Aktualnie na przeszło 21 tysięcy recenzji przeważają te z mieszanymi odczuciami oraz pochodzą zazwyczaj od użytkowników, którzy poświęcili tytułowi sporo czasu i nie są nowicjuszami.

Apex Legends zbiera coraz więcej negatywnych recenzji na Steam. Gracze skarżą się m.in. na problemy z serwerami, wyrzucaniem gry czy jej ogólnym stanem technicznym.

Apex Legends zbiera coraz gorsze oceny na Steam. Jaki jest powód niezadowolenia graczy?

Nie brakuje wprawdzie pozytywnych ocen, ale 6500 ostatnich recenzji jest negatywnych. Respawn Entertainment chciało zaradzić problemom z serwerami wypuszczając stosowną aktualizację, aczkolwiek nie wniosła ona zbyt dużej poprawy. Zobaczymy jak na sytuację zareagują deweloperzy i czy usprawnią działanie swojej gry. W chwili pisania wiadomości według danych Steam Charts w grze przebywa 151 tysięcy użytkowników i to naprawdę dobry rezultat, jeśli pod uwagę weźmiemy tylko jedną platformę. Apex Legends pozostaje przecież obecny na Originie, gdzie zapewne ma największą bazę odbiorców jeśli chodzi o wersję PC. Dochodzi do tego jeszcze opcja multiplatformowej rozgrywki z posiadaczami konsol.

Tymczasem do Apex Legends jak co roku zawita specjalne wydarzenie z okazji Halloween. Monsters Within zadebiutuje 12 października oferując zestaw skórek do legend czy rozmaite dodatkowe atrakcje, za które zgarniemy bonusy. Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu hakerzy zaatakowali serwery Apex Legends, by zwrócić uwagę na sytuację panującą w Titanfallu, który był wcześniejszą serią Respawn Entertainment. Fanom tej marki nadal marzy się nadejście trzeciej odsłony, ale szansa na jego rychłą premierą jest minimalna.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends zbiera coraz gorsze oceny na Steam. Jaki jest powód niezadowolenia graczy?

 0