RICOCHET - nowe rozwiązanie Activision przeciw oszustom w CoD już wyciekło do sieci

RICOCHET - nowe rozwiązanie Activision przeciw oszustom w CoD już wyciekło do sieci

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o nowym narzędziu ogłoszonym przez Activision, które zapobiegać ma oszustom w grach Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Vanguard. To już wyciekło do sieci i zapewne deweloperzy oprogramowania do oszukiwania zrobią z tego użytek.

Activision ogłosiło nowe rozwiązanie zapobiegające oszustwom w grach Call of Duty. Cała inicjatywa pojawi się wraz z premierą Call of Duty: Vanguard 5 listopada 2021 roku. Implementacja w Warzone nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale Activision ma nadzieję, że odbędzie się to „pod koniec tego roku” wraz z aktualizacją Pacific. Oprogramowanie o nazwie „RICOCHET Anti-Cheat” podobno zostało zaprojektowane przez firmę z głównym naciskiem na prywatność użytkownika. To jednak wzbudza dużo kontrowersji, ponieważ wykorzystuje sterownik na poziomie jądra (kernel), choć twórcy obiecują, że działa on tylko podczas grania w Call of Duty. Po więcej szczegółów odsyłamy do wczorajszego newsa

Sterownik RICOCHET, a przynajmniej jego część, już wyciekł do sieci. Oznacza to, że oszuści mogą szybko opracować obejście. 

Niestety według doniesień użytkowników Twittera AntiCheatPD i ModernWarzone, sterownik RICOCHET, a przynajmniej jego część, już wyciekł do sieci. Najwyraźniej programiści pay to cheat (P2C) już ciężko pracują, próbując inżynierii odwrotnej, aby wyeliminować wpływ, jaki narzędzie Activision mogło mieć na oszukiwanie w grach Call of Duty.

Sterownik został rzekomo ujawniony na co najmniej jednym forum wsparcia oszustów, co potwierdzają zrzuty z ekranu. Obrazy zostały prawdopodobnie zrobione kilkanaście godzin temu, co oznacza, że ​​rzekomy sterownik RICOCHET wyciekł w ciągu zaledwie jednego dnia od oficjalnego ogłoszenia.

Ten wyciek to oczywiście zła wiadomość dla fanów i uczciwych graczy Call of Duty Warzone i Vanguard, ponieważ oszuści, którzy są zmorą gier sieciowych, będą najprawdopodobniej obecni w dniu premiery gry. Niektórzy spekulują, że był to „zamierzony” przeciek. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne (przynajmniej naszym zdaniem). Nie zmienia to jednak faktu, że Activision najprawdopodobniej poniesie tu sromotną porażkę - chyba że ma w rękawie asa, którego jeszcze nie poznaliśmy. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: RICOCHET - nowe rozwiązanie Activision przeciw oszustom w CoD już wyciekło do sieci

 0