Call od Duty otrzyma nowe zabezpieczenia przeciw oszustom w postaci sterownika na poziomie jądra

Call od Duty otrzyma nowe zabezpieczenia przeciw oszustom w postaci sterownika na poziomie jądra

Narzędzia zapobiegające oszustwom w grach, które bazują na sterowniku na poziomie jądra (kernel), wzbudzają niepokój wśród graczy, ceniących sobie swoją prywatność. Te jednak zdobywają coraz większą popularność wśród producentów i wydawców gier, a takie rozwiązanie właśnie zapowiedziano w serii Call of Duty. 

Valorant był jedną z najbardziej znanych gier, w których zastosowano technologię przeciwdziałania oszustwom na poziomie jądra, znaną jako „Vanguard”, ale teraz Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Vanguard (zbieżność przypadkowa) otrzymują podobną technologię. Jednak słowo kluczowe to „podobna”. Chociaż ta technologia prawdopodobnie będzie wywoływać kontrowersje bez względu na wszystko, ponieważ dostęp na poziomie jądra zawsze może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, „RICOCHET Anti-Cheat” od Activision nie będzie zawsze włączony, tak jak na początku było to w Valorant. Zamiast tego włączy się po uruchomieniu gry Warzone lub Vanguard (nie jest jasne, czy dotyczy to także trybu singleplayer i meczów offline), a następnie wyłączy się ponownie po wyjściu z odpowiednich rozgrywek.

Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Vanguard (zbieżność przypadkowa) otrzymują zabezpieczenie przeciw oszustom z dostępem na poziomie jądra. 

Call od Duty otrzyma nowe zabezpieczenia przeciw oszustom w postaci sterownika na poziomie jądra

Według Activision, wdrożenie RICOCHET jest częścią szerszego skupienia się na zwalczaniu „nieuczciwych zagrywek” na kompetytywnej scenie swoich gier. Inne elementy tej strategii obejmują nowe „narzędzia po stronie serwera”, które mogą monitorować analizy w celu identyfikacji oszustw (cokolwiek to oznacza), „rozszerzony proces dochodzenia”, gdy ktoś jest podejrzany o oszustwo oraz ulepszenia bezpieczeństwa konta użytkownika.

Cała inicjatywa RICOCHET Anti-Cheat pojawi się wraz z premierą Call of Duty: Vanguard 5 listopada 2021 roku. Implementacja RICOCHET w Warzone nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale Activision ma nadzieję, że zaimplementuje ją „pod koniec tego roku” wraz z aktualizacją Pacific.

Trudno określić, jak skuteczny będzie RICOCHET. Oszuści i twórcy gier zawsze będą skazani na niekończący się wyścig zbrojeń. Dopóki istnieje ta pierwsza grupa, będzie popyt na zaawansowane, często płatne oprogramowanie do oszukiwania. Być może w przyszłości jedna ze stron wygra, ale na razie nic na to nie wskazuje, a szkoda, gdyż nieuczciwi gracze często wypaczają zabawę tym użytkownikom, którzy chcą bawić się zgodnie z zasadami. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call od Duty otrzyma nowe zabezpieczenia przeciw oszustom w postaci sterownika na poziomie jądra

 0