Activision Blizzard oskarżane o grożenie pracownikom mówiącym o nieprawidłowościach

 Activision Blizzard oskarżane o grożenie pracownikom mówiącym o nieprawidłowościach

Na Activision Blizzard wpłynęła kolejna już skarga do amerykańskiej Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy (NLRB). Pracownicy firmy donoszą, że ta próbuje powstrzymać pracowników przed mówieniem o warunkach pracy, pomimo że mają do tego prawo. Communications Workers of America (CWA) wniosło przeciwko firmie oskarżenie o nieuczciwą pracę, twierdząc, że Activision Blizzard powiedział pracownikom, że „nie mogą omawiać kwestii związanych z pozwem o molestowanie seksualne i dyskryminację wniesionym przez stan Kalifornia przeciwko firmie”.

Ze skargi wynika, że pracownik firmy był zastraszany przez kierownika po opublikowaniu artykułu o pozwie i omawianiu pociągnięcia do odpowiedzialności Activision Blizzard z innymi współpracownikami. Według byłej starszej analityk testowej Blizzarda, Jessiki Gonzalez, cytowanej w komunikacie prasowym CWA, firma stosuje taktykę „odwetu wobec pracowników, którzy zabierają głos”, a proceder ten się nasilił wraz z kolejnymi prawnymi problemami przedsiębiorstwa. 

Ze skargi wynika, że pracownik firmy był zastraszany przez kierownika po opublikowaniu artykułu o pozwie i omawianiu pociągnięcia do odpowiedzialności Activision Blizzard z innymi współpracownikami.

W lipcu kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa pozwał firmę, twierdząc, że pracownice spotykają się z „nieustannym molestowaniem seksualnym” ze strony współpracowników i menedżerów oraz że są dyskryminowane, jeśli chodzi o awanse. Od tego czasu nastąpił wysyp ugód, innych procesów sądowych, działań pracowniczych i innych problemów firmy, w tym skandal związany z gubernatorem Kalifornii, Gavinem Newsomem, który rzekomo ingerował w śledztwo przeciwko Activision. Są to kwestie, które pracownicy niewątpliwie powinni mieć możliwość przedyskutowania ze sobą, ponieważ mogą mieć bardzo realny wpływ zarówno na ich pracę, jak i życie osobiste.

To nie pierwszy raz, kiedy CWA twierdzi, że Activision Blizzard nie przestrzega praw pracowników. We wrześniu 2021 r. związek ogłosił, że wnosi oskarżenie do NLRB, twierdząc, że firma zastraszała swoich pracowników i była zaangażowana w niszczenie związków zawodowych. Zgodnie ze skargą pracownikom nie tylko powiedziano, że nie mogą omawiać swoich warunków, ale także byli inwigilowani i przesłuchiwani w sprawie ich działalności związkowej.

Activision Blizzard jak na razie nie komentuje tych doniesień.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard oskarżane o grożenie pracownikom mówiącym o nieprawidłowościach

 0