Activision Blizzard pozwane przez Kalifornię za molestowanie seksualne i dyskryminację

Activision Blizzard pozwane przez Kalifornię za molestowanie seksualne i dyskryminację

Stan Kalifornia złożył pozew przeciwko wydawcy gier Activision Blizzard  w związku z zarzutami o szerzącą się dyskryminację seksualną i molestowanie seksualne. Toksyczność miejsca pracy była tak powszechna, że większość kobiet porównuje pracę dla pozwanych do pracy w domu studenckim – co według tego pozwu oznacza miejsce pracy pełne nietrzeźwych mężczyzn, którzy molestowali seksualnie swoje koleżanki, nie ponosząc za to żadnej kary.

Kobiety rzekomo otrzymywały mniejsze wynagrodzenie niż ich koledzy, wykonując zasadniczo takie same obowiązki. W pozwie podano wiele rzekomych przykładów spowalniania awansu kobiet przez Activision Blizzard na korzyść mężczyzn, nawet jeśli te konkretne kobiety miały dłuższy staż i lepsze wyniki osiągane w firmie. Co więcej, wśród kobiet również panowała segregacja i kolorowe były "szczególnie celem dyskryminacyjnych praktyk oskarżonych".

Stan Kalifornia złożył pozew przeciwko wydawcy gier Activision Blizzard  w związku z zarzutami o szerzącą się dyskryminację seksualną i molestowanie seksualne.

Przytaczane przykłady dotyczą pracowników szeregowych, jak i najwyższego kierownictwa, opisując długą listę naruszeń zarówno ustaw dotyczących dyskryminacji seksualnej, jak i molestowania seksualnego. Pozew opisuje jeden szczególnie ekstremalny przykład domniemanego nękania, po którym ofiara w końcu odebrała sobie życie. W zgłoszeniu wymieniono z imienia i nazwiska wielu dyrektorów firmy. Prezes Blizzard Entertainment J. Allard Brack rzekomo otrzymał bezpośredni raport od pracownika na "początku 2019 roku", że pracownicy odchodzą z firmy z powodu "molestowania seksualnego i seksizmu".  Brack jest wielokrotnie wymieniany jako osoba, która nie reagowała na zgłaszane przypadki toksycznych zachowań.

 Rozpoczęto oficjalne dochodzenie w sprawie nierówności płci w Riot Games

Activision Blizzard wydało oświadczenie, oskarżając  Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa stanu Kalifornia o "zniekształcone i w wielu przypadkach fałszywe opisy przeszłości Blizzarda". Gigant stwierdził, że agencja stanowa nie zaangażowała się w "dyskusje w dobrej wierze" przed złożeniem pozwu, a samo zgłoszenie do sądu nazwano "nieodpowiedzialnym zachowaniem nieodpowiedzialnych biurokratów stanowych, które wypędza wiele najlepszych firm stanowych z Kalifornii". Odszkodowania żądane przez departament obejmuje m.in. wyrównanie za nierówne płace. Activision Blizzard nie jest jedyną firmą w branży gier wideo, która  została oskarżona o molestowanie seksualne. Z podobnymi problemami boryka się  Ubisoft, EA i Riot Games.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard pozwane przez Kalifornię za molestowanie seksualne i dyskryminację

 0