ADATA prezentuje myszkę XPG Vault z wbudowanym 1 TB SSD na nasze gry

ADATA prezentuje myszkę XPG Vault z wbudowanym 1 TB SSD na nasze gry

W poście opublikowanym na blogu Adata ogłosiła, że ​​pojawi się na targach CES 2022 i zapowiedziała szereg nowych produktów, w tym nietypowy prototyp myszy do gier, znanej jako XPG Vault. 

XPG Vault to gamingowa myszka wyposażona w 1 TB dysk SSD, który możemy wykorzystać do przechowywania naszej „biblioteki gier w zasięgu ręki”. Wbudowany w mysz nośnik półprzewodnikowy o pojemności 1 TB pochwalić może się całkiem niezłymi osiągami, gdyż osiąga przepustowość do 985 MB/s, co oznacza, że jest znacznie szybszy niż tradycyjne dyski SSD SATA III, które wyciągają maksymalnie około 550 MB/s. Może nie jest tak szybki jak dysk NVMe, ale w przypadku wykorzystania interfejsu USB trzeba było pójść na kompromis. XPG Vault jest wyposażony w pojedyncze złącze USB typu C, które zasila zarówno mysz, jak i dysk SSD o pojemności 1 TB. Adata pracuje również nad nowym autorskim launcherem gier, który obiecuje ułatwić przechowywanie, organizowanie i uruchamianie bibliotek gier bezpośrednio z myszy.

XPG Vault to gamingowa myszka wyposażona w 1 TB dysk SSD, który możemy wykorzystać do przechowywania naszej „biblioteki gier w zasięgu ręki”.

ADATA prezentuje myszkę XPG Vault z wbudowanym 1 TB SSD na nasze gry

Umieszczenie pamięci w myszy może być bardzo przydatne. Szczególnie z perspektywy graczy, którzy dużo się przemieszczają, dzięki czemu wystarczy, że zabiorą swoją mysz go gier, by jednocześnie cieszyć się biblioteką gier. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać gry bezpośrednio na myszy i grać bezpośrednio z niej, jak na tradycyjnym urządzeniu pamięci masowej. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że myszy nie uchodzą za najtrwalsze urządzenia i relatywnie często się je wymienia. Co więcej, dyski półprzewodnikowe również nie uchodzą za najtrwalsze i takie wykorzystanie może powodować problemy z ich wytrzymałością na dłuższą metę. 

Na razie to tylko koncepcja, więc nie wiemy, kiedy spodziewać się premiery XPG Vault, ani jaka będzie cena urządzenia. Ba, nie mamy pewności, że produkt w ogóle trafi do sprzedaży, ale jeśli przyciągnie wystarczająco dużo uwagi, nie zdziwi nas, jeśli Adata da zielone światło i wypuści ten sprzęt na rynek.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ADATA prezentuje myszkę XPG Vault z wbudowanym 1 TB SSD na nasze gry

 0