ADATA prezentuje nowe wentylatory XPG Hurricane z PWM i ARGB

ADATA prezentuje nowe wentylatory XPG Hurricane z PWM i ARGB

ADATA XPG Hurricane to nowa linia wentylatorów znanego producenta. Wykorzystano w nich opatentowaną strukturę łopatek i wspierają ARGB, PWM oraz Daisy-Chain.

ADATY ani jej marki XPG nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tym razem producent stworzył ciekawe rozwiązanie skierowane na rynek konsumencki, czyli XPG Hurricane - wentylatory ze wsparciem dla ARGB i PWM. Do wyboru otrzymaliśmy dwie wersje modelu Hurricane - 120 mm oraz 140 mm. Obie cechują się nienaganną jakością wykonania, wsparciem dla systemu ARGB, kompatybilnego z większością płyt głównych. Jak prezentuje się specyfikacja?

ADATA XPG Hurricane to nowe wentylatory wspierające ARGB, PWM i Daisy-Chain. Poznaliśmy oficjalną specyfikację

ADATA XPG Hurricane

Zacznijmy może od mniejszego przedstawiciela nowej rodziny. XPG Hurricane 120 mm potrafi rozpędzić się do 2000 RPM i przy tym generować przepływ powietrza na poziomie 61,5 CFM oraz ciśnienie statyczne rzędu 1,42 mmAq. Wentylator wyposażono w łożysko hydrodynamiczne FDB (olejowe) oraz w opatentowaną strukturę podwójnych łopatek. Producent obiecuje, że dzięki temu rozwiązaniu zminimalizował opór powietrza i tym samym generowany przez to hałas, który wynosi średnio 18,17 dBA. Wersja 120 mm opiera się na 4-pinowym PWM z możliwością łączenia wentylatorów w Daisy-Chain. Design wsparto dwiema nakładkami ARGB, a samo oświetlenie jest kompatybilne z systemami "większości" płyt głównych - niestety nie wiemy jak rozbudowana jest ta kompatybilność.

Wersja XPG Hurricane 140 mm jest dokładnie tym samym lecz nieco większym produktem. Wszystkie wymienione powyżej rzeczy się nie zmieniają i nadal mamy do czynienia z ARGB, 4-pin PWM oraz Daisy-Chain, choć różnic należy się spodziewać w wydajności. W tym modelu przepływ powietrza ustalono na 91 CFM przy maks. 1800 RPM (28,1 dBA średnio), a ciśnienie statyczne na 2.2 mmAq. Niestety nie otrzymaliśmy informacji odnośnie ceny nowych produktów i nie wiemy, kiedy obie wersje pojawią się na półkach sklepowych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ADATA prezentuje nowe wentylatory XPG Hurricane z PWM i ARGB

 0