NVIDIA ogłasza wstępne wyniki finansowe. Ogromny spadek przychodów z gamingu

NVIDIA ogłasza wstępne wyniki finansowe. Ogromny spadek przychodów z gamingu

NVIDIA opublikowała wstępne wyniki finansowe za drugi kwartał roku 2023. Gigant z Santa Clara zanotował ogromny spadek przychodów z działu Gaming.

Są wzloty i upadki. Tego właśnie doświadczył gigant z Santa Clara. Na początku, czyli na przełomie 2020-2022 NVIDIA mogła pochwalić się rekordową sprzedażą, ale oczywiście wszyscy wiemy, co miało wpływ na takie wyniki finansowe. Dziś wartość popularnych kryptowalut jest względnie niska, a górnicy nie wykupują już wszystkich kart graficznych NVIDIA GeForce i to właśnie dlatego ceny w sklepach się unormowały. Wstępne wyniki finansowe opublikowane przez NVIDIĘ nie napawają jednak optymizmem, szczególnie inwestorów.

NVIDIA publikuje wstępne wyniki finansowe za Q2 2022. Segment gamingowy z wyraźnym spadkiem, a Jensen Huang zapowiada "dostosowanie cen produktów"

GeForce RTX 3000

23 sierpnia odbędzie się prezentacja dla inwestorów, na której to opublikowane zostaną finalne wyniki za drugi kwartał bieżącego roku. NVIDIA jednak już teraz podzieliła się wstępnymi rezultatami, które potwierdzają wyraźny spadek zainteresowania GPU zielonych z segmentu gamingowego. W Q1 zieloni chwalili się rekordowym przychodem na poziomie 3,62 mld USD, a w najnowszym raporcie, czyli we wstępnych wynikach, widnieje kwota 2,04 mld USD.

Duży spadek wpłynął również na marżę brutto, która z 67,1% w Q1 spadła do 46,1% w Q2. Zysk netto nie został przez NVIDIĘ podany, dlatego tej wartości spodziewać się możemy dopiero po prezentacji dla inwestorów. Biorąc jednak pod uwagę spadek marży, zysk netto również powinien być zdecydowanie niższy. Jesen Huang, dyrektor generalny NVIDIII powiedział: "Nasze prognozy dotyczące sprzedaży produktów skierowanych na rynek gamingowy znacznie spadły, ponieważ spodziewaliśmy się, że warunki na rynku będą się utrzymywać. Podjęliśmy wraz z naszymi partnerami z branży gier działania mające na celu dostosowanie cen produktów"

Spadek zainteresowania kartami graficznymi NVIDIA GeForce ma swój związek nie tylko z względnie niską wartością kryptowalut, ale również z pierwszymi doniesieniami o GeForce RTX 4000. Gracze nie rzucają się więc na starsze GPU w nadal zawyżonych przecież cenach, tylko cierpliwie czekają na to, co pokażą zieloni przy okazji premiery nowych kart graficznych. Miejmy tylko nadzieję, że NVIDIA nie zechce "odbić" sobie "strat" i wyceni nowe podzespoły tak, jak tego oczekują gracze. Nie wiemy też, co tak naprawdę oznacza "dostosowanie cen produktów". Być może w ostatnim okresie ujrzymy wyraźne obniżki cen kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3000.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA ogłasza wstępne wyniki finansowe. Ogromny spadek przychodów z gamingu

 0