Akcja Epic Games na rzecz Ukrainy odnosi sukces. W Fortnite zebrano już miliony dolarów

Akcja Epic Games na rzecz Ukrainy odnosi sukces. W Fortnite zebrano już miliony dolarów

Epic Games wspiera Ukrainę przekazując wpływy z Fortnite na pomoc humanitarną. Do akcji dołączył także Microsoft, który zrezyngował ze swojej 30% prowizji pobieranej od twórców battle royala. Okazuje się, że zbiórka odnosi ogromny sukces.

Epic Games przekazuje 100% wpływów z Fortnite na rzecz akcji humanitarnych pomagających Ukraińcom, a sama akcja, która potrwa do 3 kwietnia odnosi sukces. Niedawno informowaliśmy, że w ciągu pierwszego dnia studio zebrało 36 milionów dolarów amerykańskich, zaś teraz kwota ta jest jeszcze większa. Fortnite wygenerował już 100 mln USD wpływów, które wesprą Ukrainę w potrzebie. Zapewne do 3 kwietnia zebrana kwota urośnie jeszcze bardziej. Przypomnijmy, że 22 marca zgromadzono 50 milionów dolarów, a 25 marca 70 milionów dolarów. Pieniądze powędrują do „Direct Relief”, „Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF)”, „Światowego Programu Żywności” i „Agencji ONZ ds. Uchodźców”.

Epic Games zebrało już w Fortnite 100 mln USD, które trafią do organizacji charytatywnych pomagających Ukrainie.

Akcja Epic Games na rzecz Ukrainy odnosi sukces. W Fortnite zebrano już miliony dolarów

To jednak nie koniec organizacji a Epic Games zapowiedział zwiększenie listy w najbliższych tygodniach. Za wsparcie Epic Games podziękował na Twitterze wicepremier Ukrainy, Mychajło Fedorow - "Dziękuję Epic Games za zrozumienie, że życie ludzkie nie jest grą. Wasza pomoc jest dla nas niezwykle ważna". Do zbiórki przyłączył się również Microsoft, który zrezygnował w tym przypadku ze standardowej 30% prowizji pobieranej m.in. od deweloperów Fortnite. Ukrainie pomogli już różni wydawcy czy autorzy gier.

Rękę wyciągnęło np. 11 bit stuidos, polskie studio odpowiadające za This War of Mine. Jest to produkcja opowiadająca o cywilach żyjących w czasach wojny, którzy muszą poradzić sobie w tych niecodziennych warunkach, szukając żywności, lekarstw i chcących po prostu przerwać. Warto wspomnieć, że Humble Bundle udostępnił zestaw 123 produktów o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Dochód ze sprzedaży kolekcji trafi do mieszkańców Ukrainy dotkniętych wojną. Paczka była dostępna do 25 marca.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akcja Epic Games na rzecz Ukrainy odnosi sukces. W Fortnite zebrano już miliony dolarów

 0