Aktualizacje Windows 11 jednak dostępne na niekompatybilnych urządzeniach

Aktualizacje Windows 11 jednak dostępne na niekompatybilnych urządzeniach

Windows 11 został oficjalnie udostępniony i można go pobrać z kilkoma metodami obejścia braku kompatybilności systemowej specyfikacji. Microsoft przed premierą tłumaczył jednak, że maszyny niespełniające oficjalnych wymogów nie mogą liczyć na wsparcie i aktualizacje. Jak jest w rzeczywistości?

Jeszcze przed premierą Windows 11 Microsoft ugiął się i zapowiedział, że pozwoli na instalację swojego nowego OS na starszych, teoretycznie niekompatybilnych procesorach. To jednak miało wiązać się z mocnym obostrzeniem, a mianowicie brakiem dostępu do aktualizacji Windowsa. Teraz, kiedy nowy system operacyjny zadebiutował już na rynku i otrzymał pierwszą oficjalną aktualizację, przyszła pora zweryfikować te zapowiedzi. 

Okazuje się, że niekompatybilne z Windows 11 urządzenia mogą nadal otrzymywać oficjalne skumulowane aktualizacje zabezpieczeń.

Okazuje się, że niekompatybilne urządzenia mogą nadal otrzymywać oficjalne skumulowane aktualizacje zabezpieczeń. W ostatni wtorek Microsoft udostępnił do pobrania pierwszą aktualizację (KB5006674) dla systemu operacyjnego Windows 11 (swoją drogą ta jeszcze bardziej obniża wydajność procesorów Ryzen, o czym pisaliśmy kilka dni temu). Z wielu źródeł dochodzą nas jednak słuchy, że nawet niezgodne komputery otrzymały pełne aktualizacje zabezpieczeń, a także aktualizacje dla wersji Microsoft.NET Framework 3.5 i 4.8. Nie jest jasne, czy jest to błąd ze strony Microsoftu, czy też podjęto decyzję, aby nie blokować niekompatybilnych systemów, ale nie ma pewności, że taki stan rzeczy utrzyma się w przyszłości. 

A może gigant z Redmond zmienił swoje podejście do tego tematu albo zapowiedzi miały być jedynie straszakiem, który nakłoni część osób do przesiadki na nowszą platformę? Trudno powiedzieć, bo w tym momencie każdy wariant jest możliwy. Tak czy inaczej, jeśli macie ochotę przesiąść się na Windows 11, bez czekania aż stosowana aktualizacja pojawi się w Windows Update, to możecie zajrzeć do naszego poradnika, który wyjaśnia wszystko krok po kroku. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aktualizacje Windows 11 jednak dostępne na niekompatybilnych urządzeniach

 0