Alicia Vikander pożegna się z rolą Lary Croft? Prawa do filmu Tomb Raider na sprzedaż

Alicia Vikander pożegna się z rolą Lary Croft? Prawa do filmu Tomb Raider na sprzedaż

Prawa do filmu Tomb Raider znów trafiły na sprzedaż. Jak donosi TheWrap, należące do Amazona MGM czekało zbyt długo, aby stworzyć kontynuację filmu Tomb Raider z 2018 roku, uwalniając prawa dla kolejnego hollywoodzkiego studia, które chce podjąć próbę stworzenia adaptacji tej popularnej serii gier wideo.

Podobno kilka studiów jest obecnie zaangażowanych w licytację, aby zdobyć prawa do Tomb Raider, a ponieważ licencja nie zobowiązuje do zachowania tej samej obsady i ekipy, następny film Tomb Raidera może być całkowitym restartem, a w rolę Lary Croft zapewne wcieli się kolejna aktorka.

Następny film Tomb Raidera może być całkowitym restartem, a w rolę Lary Croft zapewne wcieli się kolejna aktorka.

Alicia Vikander musi pożegnać się rolą Lary Croft. Prawa do filmu Tomb Raider wystawione na sprzedaż

Alicia Vikander

W Tomb Raider z 2018 r. Alicia Vikander wcieliła się w poszukiwaczkę przygód, Larę Croft, ale nawet zdobywczyni Oscara na niewiele się tu zdała, gdyż film zebrał mieszane recenzje (mówiąc dość eufemistycznie). Recenzenci czepiali się głównie tego, że produkcja słabo oddawała postać słynnej archeolog. Tomb Raider od MGM wydawał się łączyć elementy z gry z 2013 roku z adaptacjami filmowymi Tomb Raider z początku lat 2000 z udziałem Angeliny Jolie (które również nie uzyskały najlepszych recenzji).

MGM pierwotnie planowało wydać kontynuację swojego filmu w 2021 roku, ale pandemia COVID-19 prawdopodobnie przeszkodziła w produkcji. W 2020 roku reżyser filmu, Ben Wheaton, powiedział portalowi Polygon, że nadal jest zaangażowany w nakręcenie filmu, ale obecnie produkcja znajduje się „we mgle COVID”. Możliwe, że przejęcie MGM przez Amazon w marcu miało coś wspólnego z decyzją studia o skasowaniu kolejnego Tomb Raidera.

Warto przypomnieć, że Netflix wciąż pracuje nad animowaną adaptacją Tomb Raidera. Serial, który wciąż nie ma oficjalnej daty premiery, będzie rozgrywał się po wydarzeniach z ostatniej trylogii gry, która zakończyła się wraz z Shadow of the Tomb Raider. W międzyczasie docierają do nas też nowe przecieki na temat kolejnej gry od Crystal Dynamics, w której otrzymać mamy już doświadczoną Larę i podobno towarzyszyć będą jej młodzi poszukiwacze przygód.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alicia Vikander pożegna się z rolą Lary Croft? Prawa do filmu Tomb Raider na sprzedaż

 0