Obcy: Izolacja - survival horror z Ksenomorfem trafi na... smartfony z Androidem i iOS-em

Obcy: Izolacja - survival horror z Ksenomorfem trafi na... smartfony z Androidem i iOS-em

Alien: Isolation (w Polsce wydany pod tytułem Obcy: Izolacja - to bez wątpienia jeden z najbardziej udanych survival horrorów ostatnich lat.

Już w grudniu zagramy w niego także na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS. SEGA zapowiedziała, że premiera Obcego: Izolacji w wersji mobilnej odbędzie się 16 grudnia. Konwersją gry, opracowanej przez studio Creative Assembly, zajmuje się studio Feral Interactive. To samo, które w przeszłości opracowało całkiem udany port tej gry na konsolę Nintendo Switch. Deweloper ma w portfolio także porty Rome: Total War, Tropico oraz XCOM 2. Tak więc możemy być raczej spokojni o jakość Alien: Isolation na smartfony i tablety.

Obcy: Izolacja (Alien: Isolation) 16 grudnia ukaże się w wersji na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Za port odpowiada doświadczone studio Feral Interactive.

Autorzy twierdzą, że udało im się przenieść do smartfonowo-tabletowego wydania Obcego: Izolacji wszystko to, za co gracze docenili tę produkcję na konsolach i pecetach - oszałamiającą oprawę, wciągającą narrację czy przerażającą atmosferę. Ponadto wprowadzili do nowej wersji opcję sterowania za pomocą ekranu dotykowego, choć oczywiście grać będzie można także na padzie. Poza podstawką w cenie otrzymamy wszystkie siedem DLC, które ukazały się po premierze. A co się tyczy ceny, to trudno uznać ją za wygórowaną. Alien: Isolation na Androida i iOS-a będzie kosztował około 60 złotych.

Obcy: Izolacja to survival horror opowiadający historię córki głównej bohaterki filmów o Ksenomorfie, Ellen Ripley, i nawiązujący na wiele sposobów do dzieła Ridleya Scotta z 1979 roku. W grze większość czasu spędzamy na eksplorowaniu klimatycznych lokacji, rozwiązywaniu zagadek, poznawaniu fabuły oraz - rzecz jasna - na uciekaniu bądź kryciu się przed Ksenomorfem. Po broń sięgamy raczej rzadko i w ostateczności. Alien: Isolation ukazał się w 2014 roku. Wersja pecetowa na portalu Metacritic zebrała średnią ocen 8,1/10 na podstawie recenzji serwisów branżowych. Jeszcze lepiej ocenili ją użytkownicy platformy (8,5/10).

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Obcy: Izolacja - survival horror z Ksenomorfem trafi na... smartfony z Androidem i iOS-em

 0