The Elder Scrolls 6 tyko na PC i Xbox? Microsoft podąża drogą Sony i fani PS5 muszą to zrozumieć

The Elder Scrolls 6 tyko na PC i Xbox? Microsoft podąża drogą Sony i fani PS5 muszą to zrozumieć

Gry Bethesdy zawsze były wyczekiwane przez fanów studia, jednak po ogromnym sukcesie Skyrim w 2011 roku ogromna rzesza graczy oczekuje powrotu do serii Elder Scrolss. Kolejnym głośnym tytułem będzie Starfield, jednak nie wszyscy będą mogli się przekonać, czy Bethesda popełniła kolejne arcydzieło i ile błędów tym razem przeoczyła.

O jakości nowych produkcji Bethesdy przekonają się tylko użytkownicy PC i konsol Xbox. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Phila Spencera, szefa Xbox. Kiedy Bethesda została przejęta przez Microsoft, posiadacze PlayStation zaczęli się martwić, podejrzewając, że Microsoft pójdzie śladem Sony i zacznie wydawać tytuły na wyłączność. W sumie dlaczego mieliby tego nie robić, skoro konkurencja w taki sposób funkcjonuje od lat? Phil Spencer próbował ówcześnie uspokajać sytuację, twierdząc, że potencjalna wyłączność to jeszcze sprawa do omówienia, jednak wszyscy wiedzieli, do czego dąży wydawca.

Elder Scrolls 6 będzie wydany na wyłączność PC i Xbox, podobnie jak nadchodzący Starfield. Microsoft zmienił model biznesowy i podąża drogą Sony, co nie do końca podoba się fanom PS5.

W niedawnym wywiadzie dla GQ, Spencer ujawniło nieco więcej w zakresie planów Microsoftu w odniesieniu do Elder Scrolls 6. "Nie chodzi o ukaranie jakiejkolwiek innej platformy, ponieważ zasadniczo wierzę, że wszystkie platformy mogą nadal się rozwijać" – powiedział. "Ale żeby być na Xboxie, musimy być w stanie zapewnić pełny pakiet tego, co oferujemy. Tak to widzę, gdy myślę o The Elder Scrolls VI i innych naszych markach". Spencer nie powiedział wprost, że ES6 będzie dostępny wyłącznie na Xbox/PC, ale biorąc pod uwagę, że Starfield nie będzie dostępny na PlayStation, ciężko wyciągać inne wnioski. Pojawiają się głosy, że Bethesda i Microsoft zrażą do siebie wielu graczy, jednak ponownie trzeba tu podkreślić, że Sony, Nintendo i inni przez lata stosowali politykę wyłączności gier, więc działania Microsoftu, który chce napędzić sprzedaż swoich konsol są całkowicie zrozumiałe.

Osoby, które będą chciały zagrać w nowe tytuły Bethedy będą miały wiele możliwości do tego. Można tutaj skorzystać z Game Pass, xCloud, PC lub konsol Xbox Series S i X. Żadna z tych opcji nie będzie atrakcyjna dla osób, które posiadają tylko PlayStation. Nie ma co się również łudzić, że będzie to czasowa wyłączność. Co prawda Sony zaczyna udostępniać swoje niektóre tytuły na PC po kilku latach, ale raczej nie ma co liczyć na wymienianie się ekskluzywnymi tytułami pomiędzy konkurencyjnymi konsolami.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Elder Scrolls 6 tyko na PC i Xbox? Microsoft podąża drogą Sony i fani PS5 muszą to zrozumieć

 0