Ktoś kupił iPhone'a X z USB-C za 86001 USD. Nie można go sformatować, ani nawet zaktualizować

Ktoś kupił iPhone'a X z USB-C za 86001 USD. Nie można go sformatować, ani nawet zaktualizować

Tuż przed weekendem zakończyła się aukcja sprzedaży jedynego iPhone'a ze złączem USB-C. Zwycięzca przelicytował konkurencję o zaledwie jednego dolara, podbijając stawkę w ostatnich sekundach. Aukcja zakończyła się z ceną 86001 USD. 

Czarny iPhone X, który został wystawiony na aukcję 1 listopada, został sprzedany w serwisie eBay za 86001 USD. Telefon został zmodyfikowany tak by obsługiwał port USB-C. Sprzęt licytowało 170 osób w ciągu czterech dni, a oferty sięgały 99900 USD do 4 listopada. Cena spadła, bo sześć osób się wycofało. Kwota na licytacji utrzymywała się przez kilka dni, po czym ktoś podbił o dosłownie jednego dolara, zgarniając sprzęt. Czy jest on tyle wart? Biorąc pod uwagę szereg ograniczeń - raczej nie.

Ktoś wylicytował zmodyfikowanego iPhone'a X z portem USB-C za absurdalną kwotę 86000 USD. Urządzenia nie można nawet zaktualizować, ani wyczyścić.

Student inżynierii Ken Pillonel, który dokonał modyfikacji, ostrzegł kupujących, aby nie przywracali, nie aktualizowali ani nie usuwali konta z iPhone'a. Zasadniczo jest to więc kupowanie telefonu innej osoby, bez możliwości przypisania go do siebie. Jedyne, co odróżnia go od typowego iPhone'a, to port USB-C zamiast złącza Lighting, co sprawia, że urządzenie jest jedyne w swoim rodzaju. 

Nie wiadomo po co nabywcy takie urządzenie. Podejrzewać można, że ktoś wydał 86000 dolarów, by móc dowiedzieć się jak skopiować rozwiązanie. Jeśli uważacie, że cena tego urządzenia jest absurdalna, nawet jak na unikalną wersję, to wystarczy spojrzeć na inne aukcje, by przekonać się, że tutaj mamy "budżetową" edycję. W przeszłości niestandardowe edycje jak iPhone 3G Kings Button, czy iPhone 4s Elite Gold sprzedawane były za miliony dolarów. W 2017 roku przedpremierowe zamówienia na iPhone'y X sięgały nawet kwot 60000 zł u spekulantów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ktoś kupił iPhone'a X z USB-C za 86001 USD. Nie można go sformatować, ani nawet zaktualizować

 0