GTA: The Trilogy - drastyczny spadek wartości akcji Take-Two

GTA: The Trilogy - drastyczny spadek wartości akcji Take-Two

Wygląda na to, że Grand Theft Auto: The Trilogy to gra, której lepiej było nie wydawać. A przynajmniej nie w takiej formie.

Rockstar to chyba jeden z ostatnich dużych deweloperów w branży gier wideo, cieszących się nieposzlakowaną opinią wśród graczy. W ostatnich latach Blizzard i CD Projekt RED pokazały, jak szybko można zaprzepaścić ich zaufanie i jak mozolnym procesem jest jego odbudowa. Rockstar najwyraźniej nie nauczył się na ich błędach i wydał na świat produkcję, której - w takiej postaci, jaką nas uraczono - lepiej byłoby w ogóle nie wyciągać z szuflady.

Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition to ewidentna porażka, co widać także na giełdzie. Wartość akcji wydawcy - Take-Two - po premierze gry wyraźnie spadła.

Grand Theft Auto: The Trilogy ukazało się 11 listopada i od samego początku wywołuje wśród graczy niesmak. Zestaw, w którego skład wchodzą odświeżone trzy starsze części serii (GTA 3, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas), kosztuje około 250 złotych, a prezentuje jakość znacznie gorszą od darmowych modów, opracowanych przez amatorów i półprofesjonalistów (te - jak pewnie się domyślacie - niedługo przed premierą oficjalnego wznowienia zniknęły z sieci).

To, jak dużą porażką jest Grand Theft Auto: The Trilogy, pokazuje także giełda. W okolicach premiery trylogii wartość akcji Take-Two sięgała nawet 189,33 dolara. Jednak wystarczyły cztery dni, aby sprowadzić ją do poziomu 176,08 dolara. W chwili obecnej za jedną akcję spółki trzeba zapłacić 179,69 dolara. A jeszcze na początku listopada było to 192,91 dolara.

Co będzie dalej, można oczywiście tylko spekulować, ale pewne jest to, że Take-Two zrobiłoby chyba lepiej, gdyby wstrzymało premierę Grand Theft Auto: The Trilogy i dało twórcom remasterów trochę więcej czasu. A tak PR-owców czeka trudna i żmudna walka o odzyskanie blasku Rockstar. Być może najlepszym sposobem na osłodzenie nastrojów fanów byłaby oficjalna zapowiedź Grand Theft Auto VI? Nieoficjalnie mówi się, że może do niej dojść jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA: The Trilogy - drastyczny spadek wartości akcji Take-Two

 0