Amazon Prime zwiększa ceny abonamentu w Europie. Co z Polską?

Amazon Prime zwiększa ceny abonamentu w Europie. Co z Polską?

Podwyżki, którymi żyje cały świat, dotykają także platformy streamingowe. Amazon Prime przygotowuje się do zwiększenia ceny abonamentu na razie dla kilku państw w Europie, choć nie ma gwarancji, że więcej nie zapłacą użytkownicy z innych regionów.

Amazon Prime może nie posiada wybitnej oferty sVOD i pod pewnymi względami ustępuje Netflixowi czy HBO Max, ale jednocześnie udostępnia darmowe gry w ramach Prime Gaming, jedną subskrypcję w serwisie Twitch.tv oraz pozwala na bezpłatną wysyłkę towarów ze swojego sklepu. To wszystko w niezwykle atrakcyjnej dla mieszkańców Polski cenie 49 złotych rocznie i pod tym względem bije konkurencję na głowę. Niestety jak informuje Reuters (via The Verge) Amazon Prime szykuje niemałą podwyżkę ceny subskrypcji w wybranych krajach europejskich.

Amazon Prime zwiększa ceny abonamentu w kilku państwach europejskich.

Amazon Prime

Podwyżka cen abonamentu Amazon Prime nadejdzie 15 września 2022 roku i według wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników usługi roczny koszt Prime w Wielkiej Brytanii wzrośnie z 79 GBP do 95 funtów brytyjskich, w Hiszpanii i Włoszech o 39 procent rocznie, Niemiec o 30 procent. Największy skok odczują jednak abonenci z Francji, którzy zamiast 49 euro zapłacą 69,90 euro — wzrost o 43 procent. Co ciekawe z podwyżką muszą liczyć się Niemcy, którzy są drugim zaraz po Stanach Zjednoczonych największym rynkiem dla Amazona. Wzrost cen Amazon Prime w Europie następuje zaledwie kilka miesięcy po tym, jak cena usługi w USA wzrosła do 139 USD rocznie (poprzednio 119 dolarów).

Amazon Prime Amazon Prime. Poznaliśmy gry, które trafią do usługi w sierpniu

Stawki miesięczne nie obejmują rabatu stosowanego do rocznego planu subskrypcji. Co ciekawe z danych firmy wynika, iż większość osób posiada roczny abonament. Reuters donosi, że Amazon za podwyżki obwinia "zwiększoną inflację i koszta operacyjne". Czy większą cenę odczujemy w Polsce? Cóż na razie Amazon nie ma planów podniesienia ceny subskrypcji w naszym kraju, aczkolwiek nie wolno wykluczyć takiego scenariusza w przyszłości. Aktualnie za rok zapłacimy dalej 49 zł i jeżeli ktoś może niech lepiej przedłuży lub aktywuje ten plan subskrypcji.

Ceny abonamentu Amazon Prime obowiązujące od września 2022 roku:

  • Wielka Brytania - £95 (20%)
  • Francja - €69.90 (43%)
  • Niemcy -€89.90 (30%)
  • Włochy - €49.90 (39%)
  • Hiszpania - €49.90 (39%)

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon Prime zwiększa ceny abonamentu w Europie. Co z Polską?

 0