AMD: Architektura Zen 3 dla procesorów nowej generacji Ryzen 4000 Vermeer jest niezwykle potężna

AMD: Architektura Zen 3 dla procesorów nowej generacji Ryzen 4000 Vermeer jest niezwykle potężna

AMD ujawniło, że architektura nowej generacji Zen 3, która będzie podstawą najnowszych procesorów Ryzen 4000 Vermeer, będzie absolutnie niesamowita. Forrest Norrod, starszy wiceprezes AMD ujawnił kilka szczegółów na temat nadchodzących procesorów podczas telekonferencji Deutsche Bank 2020. Podczas telekonferencji Forrest został zapytany o niektóre decyzje dotyczące architektury i projektu, które AMD podjęło w odniesieniu do linii Zen. Odpowiadając na pytanie, Forrest stwierdza, że ​​harmonogram wdrożenia AMD Zen CPU jest sprawą wagi krytycznej dla firmy, a wszystko bazuje na korzyściach architektonicznych, a nie na odpowiednim procesie technologicznym lub produktach. Wspomina również, że AMD śledzi postęp w dziedzinie nowych rdzeni procesorów i tworzy odpowiedni harmonogram procesorów nowej generacji, które są zarówno wysokowydajne, jak i wysoce konkurencyjne na dłuższą metę. AMD zapowiada, że pierwsze procesory Zen i obecne Zen 2 były świetne, ale Zen 3 przez jakiś czas będzie sercem nowej generacji procesorów AMD i będzie to potężna architektura.

Nazywanie Zen 3 niezwykle potężnym pokazuje, jak pewna siebie jest firma AMD ze swoją nadchodzącą architekturą rdzenia

AMD do tej pory potwierdziło, że Zen 3 oferuje zupełnie nową architekturę procesora, która pomaga zapewnić znaczny wzrost IPC, szybsze zegary i jeszcze wyższą liczbę rdzeni niż wcześniej. Niektóre plotki wskazywały nawet na 17% wzrost IPC i 50% wzrost operacji zmiennoprzecinkowych Zen 3 wraz z dużym przeprojektowaniem pamięci podręcznej. Oczekuje się również, że procesory zwiększą zegar nawet o 200-300 MHz, co powinno zbliżyć procesory Ryzen oparte na Zen 3 do oferty Intel Core 10.generacji. Zwiększenie taktowania wraz z ogromnym wzrostem IPC i ogólnymi zmianami w architekturze, spowodowałoby znacznie większą wydajność niż oferuje obecne generacja procesorów.

Nazywanie Zen 3 niezwykle potężnym pokazuje, jak pewna siebie jest firma AMD ze swoją nadchodzącą architekturą rdzenia. AMD potwierdziło, że oparte na Zen 3 procesory Ryzen 4000 do komputerów stacjonarnych będą stanowić kontynuację podróży do wysokiej wydajności i jest dość prawdopodobne, że będzie to ostatnia seria procesorów korzystająca z gniazda AM4. Architektura Zen 3 będzie po raz pierwszy dostępna na konsumenckich platformach stacjonarnych wraz z wprowadzeniem rodziny procesorów Vermeer, która zastąpi rodzinę procesorów Ryzen 3000 Matisse trzeciej generacji. AMD ogłosi nowe procesory już w nadchodzącym miesiącu, a do tego czasu możemy tylko cierpliwie spekulować i opierać się na przeciekach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD: Architektura Zen 3 dla procesorów nowej generacji Ryzen 4000 Vermeer jest niezwykle potężna

 0