AMD FSR 2.0 zadebiutuje już jutro. Znamy pierwsze gry, które będą wspierać tę technologię

AMD FSR 2.0 zadebiutuje już jutro. Znamy pierwsze gry, które będą wspierać tę technologię

FidelityFX Super Resolution (FSR) 2.0 zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu i AMD ujawniło, jakie gry na starcie zapewnią wsparcie dla tej technologii. 

Czerwona ekipa pochwaliła się grami, które w najbliższych tygodniach i miesiącach otrzymają wsparcie ze strony FidelityFX Super Resolution (FSR) 2.0 lub też z takowym zadebiutują. Producent kart graficznych przedstawił również zaktualizowaną wersję pakietu Raise the Game, która zbiega się z premierą nowych kart graficznych AMD Radeon RX 6950 XT, Radeon RX 6750 XT i Radeon RX 6650 XT.

Gry z obsługą AMD FSR 2.0 

Zapewne nie będzie dla Was zaskoczeniem, że Deathloop autorstwa Arkane Studios i Bethesdy to pierwsza gra, która doczeka się implementacji FSR 2.0. Ten tytuł prezentowany był bowiem podczas prezentacji AMD GDC 2022 na temat nowej wersji technologii upscalingu, która odbyła się w połowie marca. Deathloop ma otrzymać łatkę, która umożliwi FSR 2.0 już jutro, 12 maja.

AMD FSR 2.0 zadebiutuje już jutro. Znamy pierwsze gry, które będą wspierać tę technologię

Przypominamy, że FSR 2.0 powinien przynieść poprawę jakości w porównaniu z poprzednią iteracją tej technologii, przechodząc od skalowania przestrzennego do skalowania czasowego ze „zoptymalizowanymi” funkcjami wygładzania krawędzi. NVIDIA dokonała podobnej zmiany, przechodząc na DLSS 2.x z DLSS 1.x. Jednak AMD FSR 2.0 nadal nie będzie używał przetwarzania maszynowego uczenia w komputerach PC, a technologia powinna działać na kartach graficznych z serii Radeon RX 5000 i GeForce GTX 16 oraz nowszych. Może również działać na starszych procesorach graficznych, ale AMD nie daje tu żadnych gwarancji odnośnie wydajności. 

Zapewne nie będzie dla Was zaskoczeniem, że Deathloop autorstwa Arkane Studios i Bethesdy to pierwsza gra, która doczeka się implementacji FSR 2.0.

AMD twierdzi, że wraz z Deathloopem następujące gry otrzymają wsparcie dla FSR 2.0 „w nadchodzących miesiącach”.

 • Asterigos,
 • Delysium,
 • EVE Online,
 • Farming Simulator 22,
 • Forspoken,
 • Grounded,
 • Microsoft Flight Simulator,
 • NiShuiHan,
 • Perfect World Remake,
 • Swordsman Remake,
 • Unknown 9: Awakening.

Powrót Raise the Game 

AMD uruchomiło także nowy pakiet promocyjny na darmowy gry. Akcja już wystartowała i potrwa do 13 sierpnia, dostępny jest nowy pakiet Raise the Game Bundle dla nabywców dowolnej karty graficznej z serii Radeon RX 6000 (począwszy od Radeona RX 6950 XT po Radeona RX 6400). Warto jednak przed zakupem upewnić się, czy wybrany sprzedawca bierze udział w tej akcji, a gdy otrzymamy kod na gry, szybko go zrealizować. Wśród oferowanych gier znajdują się m.in. popularny Saints Row i Sniper Elite 5, ale AMD sugeruje, że to nie koniec i wkrótce może poszerzyć tę listę. 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to polecamy zapoznać się z naszą recenzją karty graficznej AMD Radeon RX 6650 XT.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD FSR 2.0 zadebiutuje już jutro. Znamy pierwsze gry, które będą wspierać tę technologię

 0