AMD prezentuje kartę graficzną z serii Radeon 7000. Firma obiecuje duże wzrosty wydajności

AMD prezentuje kartę graficzną z serii Radeon 7000. Firma obiecuje duże wzrosty wydajności

Podczas dzisiejszej oficjalnej prezentacji nowej generacji procesorów z serii Ryzen 7000 dyrektor generalna AMD, dr Lisa Su, zaprezentowała również nadchodzącą kartę graficzną z rodziny Radeon 7000.

Konstrukcja utrzymana jest w czarnej kolorystyce, podobnej do serii Radeon RX 6950XT. Zdjęcie zwiastuna nie pokazuje sekcji złączy zasilania, a nie wiemy nawet, który model dokładnie zaprezentowano, ale biorąc pod uwagę grubość, zdaje się, że mamy do czynienia z high-endową kartą graficzną. 

Podczas dzisiejszej oficjalnej prezentacji nowej generacji procesorów z serii Ryzen 7000, AMD zaprezentowało również nadchodzącą kartę graficzną z rodziny Radeon 7000.

Podczas prezentacji na żywo CEO AMD potwierdziła, że Radeon 7000 jest obecnie testowany w laboratoriach AMD, a jego wydajność wygląda „absolutnie cudownie”. Potwierdziła również wcześniejsze zapewnienia, że ​​nadchodząca architektura oferować będzie wzrost wydajności o 50% na wat w porównaniu z RDNA2.

AMD prezentuje kartę graficzną z serii Radeon 7000

AMD zaprezentowało również swoją nową kartę Radeon wraz z nadchodzącym flagowym procesorem Ryzen (7950X) w pierwszym publicznym pokazie. AMD wybrało Lies of P na swoje demo i firma pokazało możliwości grafiki w rozdzielczości 4K z ustawieniami Ultra działającymi na przedprodukcyjnym GPU RDNA 3. Nie podano jednak żadnych liczb, więc sama demonstracja nie ma z naszego punktu widzenia zbyt wiele wartości poznawczej. 

AMD prezentuje kartę graficzną z serii Radeon 7000

Seria AMD Radeon RX 7000 bazuje na w chiplecie RDNA 3 i jeśli chodzi o plotki, flagowy model ma być wyposażony w procesor graficzny Navi 31 z 12288 procesorami strumieniowymi i do 24 GB pamięci GDDR6. Firma nie ujawniła daty premiery nowej serii GPU, ale Lisa Su zapewniła, że ​​nowa architektura pojawi się jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD prezentuje kartę graficzną z serii Radeon 7000. Firma obiecuje duże wzrosty wydajności

 0