AMD Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 - sterownik z FidelityFX Super Resolution już dostępny

AMD Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 - sterownik z FidelityFX Super Resolution już dostępny

Oficjalny sterownik AMD Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 jest już dostępny do pobrania. Umożliwia obsługę długo oczekiwanej funkcji FidelityFX Super Resolution w wybranych tytułach, które ujawniono w zeszłym tygodniu (jak na razie lista jest mocno ograniczona). Przypominamy, że technologia FidelityFX Super Resolution była postrzegana jako główny konkurent DLSS firmy NVIDIA. Chociaż Zieloni mają ogromną przewagę z DLSS, które dostępne jest już od kilku lat i obecnie stosowane na szeroką skalę, jednocześnie oferując spektakularne wyniki w zakresie wydajności i jakości obrazu, to rozwiązanie AMD czyni bardziej interesującym fakt, że jest to dość uniwersalny standard, którego wparcie nie ogranicza się jedynie do kart AMD Radeon RX 6000, ale wspiera też starsze GPU Radeon aż do Polaris (seria RX 400), a nawet karty graficzne NVIDIA GeForce 10 (Pascal). 

Oficjalny sterownik AMD Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 jest już dostępny do pobrania. Umożliwia obsługę długo oczekiwanej funkcji FidelityFX Super Resolution w wybranych tytułach.

AMD Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 - sterownik z FidelityFX Super Resolution już dostępny

Od dziś baza tytułów obsługujących FidelityFX Super Resolution powinna szybko się rozrastać, ale warto pamiętać, że aby włączyć tę funkcję, należy dostarczyć również aktualizacje dla konkretnych gier. Na starcie jednak wsparcie dla tej technologii jest dość skromne, gdyż obejmuje zaledwie siedem tytułów, a co więcej nie są to duże hity, ale mniej popularne (czasem nawet dość niszowe) produkcje. Poza siedmioma tytułami zaplanowanymi na premierę, wsparcie FSR pojawi się wkrótce również w kolejnych dwunastu produkcjach. Tu znajdują się już tytuły większego kalibru, a najciekawsze z nich to nadchodzące Far Cry 6, ale również Dota 2, Resident Evil Village i inne. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę. 

Microsoft potwierdza, że Xbox otrzyma wsparcie dla AMD FidelityFX Super Resolution

AMD chwali się, że wielu producentów gier jest zainteresowanych technologią i zamierza wesprzeć FSR. Mowa tu o blisko 50 studiach i wydawcach, którzy planują dodać obsługę FSR w swoich tytułach. Duża liczba nie może dziwić, biorąc pod uwagę, że technologia będzie działać nie tylko na szerokiej gamie sprzętu PC, ale będzie również obsługiwana na Xbox Series X|S. Nowe sterowniki to również liczne poprawki, wsparcie dla kart graficznych Radeon RX 6800M i optymalizacja dla gry Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 możecie pobrać ze strony producenta w TYM miejscu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon Adrenalin 2020 21.6.1 - sterownik z FidelityFX Super Resolution już dostępny

 0