AMD Radeon RX 6600 XT - przeciek zdradza datę premiery i cenę (spoiler: ta nie zachęca)

AMD Radeon RX 6600 XT - przeciek zdradza datę premiery i cenę (spoiler: ta nie zachęca)

W sieci właśnie pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącej karty graficznej Radeon RX 6600 XT od AMD. Według YouTubera Coreteks i kanału Moore’s Law is Dead, który cytuje informatora znanego jako „Kepler”, AMD zamierza wprowadzić na rynek swojego nowego Radeona opartego na GPU Navi 23 już w przyszłym miesiącu. Co więcej, według plotek sugerowana oficjalna cena tej grafiki wynosić będzie 399 USD. Oczywiście nie mamy opcji zweryfikowania tych informacji, więc radzimy podchodzić do nich z pewnym dystansem, ale wydają się one prawdopodobne, a ich źródła uznać można za wiarygodne. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że samo AMD może jeszcze zmienić plany w zależności od sytuacji rynkowej, bo przecież szefowa firmy obiecywała premierę Radeon RX 6600 XT jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Według plotek sugerowana oficjalna cena tej grafiki wynosić będzie 399 USD.

AMD Radeon RX 6600 XT - przeciek zdradza datę premiery i cenę (spolirer: ta nie zachęca)

Chociaż żadne ze źródeł nie jest pewne, że jest to ostateczna cena, to fakt, że oba podzieliły się dokładnie tą samą plotką w ciągu kilku godzin, sprawia, iż ta wydaje się bardziej wiarygodna. Sugeruje to, że możemy mieć do czynienia z wewnętrznym wyciekiem wprost od AMD. Bazując na tym, jak dokładne były poprzednie doniesienia tych YouTuberów, ich informacji nie należy po prostu ignorować, chociaż cena 399 USD jest znacznie wyższa niż oczekiwano. W rzeczywistości jest to tylko 80 USD mniej niż sugerowana cena detaliczna Radeona RX 6700XT. Coreteks ujawnił również, że karta graficzna pojawi się na rynku w sierpniu i nie ma ani słowa o dostępności modelu innego niż XT. Oba modele zostały niedawno wymienione przez PowerColor na oficjalnej stronie internetowej, co sugerowało, że mogą zadebiutować jednocześnie. Teraz nie jest to już takie pewne.

Radeon RX 6600 i RX 6600 XT - przeciek potwierdza szybką premierę. Czego możemy się spodziewać

Ponadto ujawniono, że Radeon RX 6600 XT może nie trafić na rynek w formie referencyjnej, a render, który niedawno wyciekł do sieci, służy wyłącznie do celów promocyjnych. Oznacza to, że RX 6600 XT zostanie wprowadzony na rynek tylko w autorskich wariantach od partnerów AMD, a Czerwoni nie będą sprzedawać tej karty za pośrednictwem swojego oficjalnego sklepu internetowego. Z poprzednich przecieków wiemy, że GPU Navi 23 wyposażone będzie najprawdopodobniej w do 28 jednostek obliczeniowych (CU), 2048 jednostek cieniujących, 32 MB pamięci podręcznej Infinity Cache i 8 GB pamięci GDDR6 na 128-bitowej magistrali. Karta może rozpędzać się aż do 2,9 Ghz przy niskim poborze mocy wynoszącym około 90-100 W.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD Radeon RX 6600 XT - przeciek zdradza datę premiery i cenę (spoiler: ta nie zachęca)

 0