AMD wycofuje kilka procesorów Ryzen 1000 ze swojego katalogu

AMD wycofuje kilka procesorów Ryzen 1000 ze swojego katalogu

AMD powróciło do dawnej świetności za sprawą interesującej pod względem wydajności serii Ryzen 1000. Jednak jak podają różne źródła, producent postanowił usunąć niektóre wersje ze sprzedaży.

Premiera drugiej generacji procesorów Ryzen wywołała wśród fanów nowinek technologicznych nie lada zainteresowanie. Pierwsze testy zarówno nasze, jak i wielu branżowych portali potwierdzają, że jest co najmniej dobrze, aczkolwiek oczywiście do rewolucji jeszcze znacząco brakuje. Nie ulega wątpliwości, że wraz z nadejściem nowej marki CPU, AMD na nowo zyskało w oczach fanów i wypracowało jakąś przewagę nad odwiecznym rywalem Intelem (to czysto indywidualna opinia). Debiut kolejnych układów wymusił na ich twórcy obniżkę cen starszych produktów dostępnych w portfolio. Jednak jak się okazuje AMD zamierza wycofać poprzednie procesory ze swej oferty, a stosowne dowody możemy dostrzec przyglądając się aktualnemu cennikowi popularnej firmy.

Ryzeny pierwszej generacji mają być stopniowo wycofywane z oficjalnej dystrybucji

Widać ewidentnie, że zniknęło z niego kilka wersji wydanych rok temu. Chodzi głównie o 8-rdzeniowe modele Ryzen 7 1800X, 1700X oraz 1700. Nie ma także 6-rdzeniowego Ryzena 5 1600X i Ryzen 5 1400, czy nieco gorszego Ryzena 3 1200. Co istotne procesory są jeszcze dostępne w wielu sklepach internetowych, jednak zapewne znikną na dobre wraz z wykupieniem przez klientów ostatniej sztuki. Jeśli więc szukaliście, któregoś wydania ze starszej generacji musicie się pospieszyć. Notabene według Videocardz, MSI i AMD niebawem zaoferują specjalny pakiet składający się z płyty głównej, karty graficznej oraz procesora (na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w zestawie znajdziemy Ryzena wycofywanego z dystrybucji). Cena ani przybliżona data premiery nie jest znana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD wycofuje kilka procesorów Ryzen 1000 ze swojego katalogu

 0