AMD zapowiada technologię EXPO dla pamięci DDR5

AMD zapowiada technologię EXPO dla pamięci DDR5

O szykowanej przez AMD technologii EXPO, będącej odpowiedzią na profile XMP 3.0 od Intela, słyszeliśmy już kilka miesięcy temu, ale w końcu doczekaliśmy się jej oficjalnego potwierdzenia. 

Jak wspomnieliśmy, AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) to technologia alternatywna dla Intel XMP 3.0 - EXPO umożliwi podkręcanie pamięci DDR5 jednym kliknięciem w zestawach bazujących na platformie AM5 z nowymi procesorami stacjonarnymi z serii Ryzen 7000. Gracze korzystający z tej technologii powinni spodziewać się nawet o 11% lepszej wydajności w rozdzielczości 1080p i niższych opóźnień (do około 63 nanosekund).

AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) to technologia alternatywna dla Intel XMP 3.0 i umożliwi podkręcanie pamięci DDR5 jednym kliknięciem.

AMD chce również, aby ta standardowa licencja i tantiemy były wolne od opłat, co przyspieszy wdrożenie i obniży koszty tej techniki. Firma ogłosiła aż 15 partnerskich zestawów DDR5 oferujących prędkości do 6400 MT/s. Należą do nich moduły RAM od ADATA, Corsair, Geil, G.Skill i Kingston.

Producenci pamięci wkrótce ogłoszą pierwsze zestawy pamięci z profilami EXPO. Miejmy nadzieję, że te ogłoszenia będą zawierać informacje o cenach, ponieważ będzie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na cenę platformy AMD AM5.

Pierwszym producentem, który zdecydował się na ogłoszenie modułów DDR5 z EXPO jest firma GeIL, która zaprezentowała swoje najnowsze zestawy pamięci w ramach serii EVO V i Polaris AMD Edition z obsługą RGB i aktywnego chłodzenia. Obie serie pamięci będą dostępne w różnych konfiguracjach, a użytkownicy będą mogli kupić zestawy pojedynczą lud dwoma kośćmi. Niestety producent nie podał jeszcze żadnych cen.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD zapowiada technologię EXPO dla pamięci DDR5

 0