AORUS GeForce RTX 4090 MASTER 24G to gigant. Karta może zmieścić w sobie 4 grafiki Mini-ITX

AORUS GeForce RTX 4090 MASTER 24G to gigant. Karta może zmieścić w sobie 4 grafiki Mini-ITX

Należąca do Gigabyte marka AORUS zaprezentowała jedną z największych kart graficznych w historii - AORUS RTX 4090 Master.

Gigabyte opublikowało właśnie specyfikację dla modelu AORUS RTX 4090 Master. Co prawda firma jeszcze nie zadeklarowała zegarów GPU, ale potwierdzono m.in. wymiary tej grafiki i okazuje się, że jest ona monstrualna i będzie potrzebowała naprawdę pojemnej obudowy. 

AORUS Master mierzy 35,8 cm długości i 16,2 cm szerokości i jest wyposażony w trzy 11-centymetrowe wentylatory.

AORUS Master
 

Na razie karta będzie flagowym GPU opartym na serii Ada RTX 40 w ofercie tajwańskiego producenta, przynajmniej dopóki Gigabyte nie ujawni modeli Aorus Xtreme w ramach nowej serii NVIDII. Master już jest jedną z największych kart, jakie firma kiedykolwiek wyprodukowała. Oficjalne zdjęcia pokazują miniaturowy wspornik I/O z dwoma gniazdami dla karty, która wymaga czterech slotów na płycie głównej.

AORUS Master
 

AORUS Master mierzy 35,8 cm długości i 16,2 cm szerokości i jest wyposażony w trzy 11-centymetrowe wentylatory - dla porównania karty graficzne Mini-ITX mogą mieć zaledwie 17 cm długości. Objętość AORUS RTX 4090 Master wynosi 4383 mm³, co jest pięciokrotnością objętości karty ITX od Gigabyte, więc karta z łatwością zmieściłaby w środku cztery ułożone w stos karty ITX, co dobrze obrazuje z jakim kolosem mamy tu do czynienia. Ba, nowy flagowiec Gigabyte mógłby zmieścić prawie dziesięć niskoprofilowych kart Radeon RX 6400. Może te porównania nie mają większego sensu, ale pokazują, że różnica wielkości między seriami RTX 40 i 30 jest ogromna.

AORUS Master
 

Gigabyte jest jedną z niewielu firm, które nie dodają do swoich kart wsporników I/O z trzema lub nawet czterema gniazdami. Warto zauważyć, że różne karty AORUS często dzielą te same PCB i wsporniki I/O, dlatego firma może po prostu zamienić zwykły cooler na coś zupełnie innego (bloki wodne/zestawy AIO), ale nadal zachować tę samą linię produkcyjną.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AORUS GeForce RTX 4090 MASTER 24G to gigant. Karta może zmieścić w sobie 4 grafiki Mini-ITX

 0