Apple może nie dać nam wyboru i sprzedawać iPhone 15 tylko z eSIM

Apple może nie dać nam wyboru i sprzedawać iPhone 15 tylko z eSIM

iPhone 14 to pierwsza seria smartfonów Apple dostępna w USA wyłącznie w wersji eSIM. Nie dotyczy to rynku europejskiego, aczkolwiek nic nie trwa wiecznie i producent może zmusić Europejczyków do przesiadki na nowy standard.

W Europie dostaniemy iPhone'y z fizycznym slotem na kartę SIM, które jednocześnie obsługują eSIM. Od serii iPhone 14 wyjątek stanowią Stany Zjednoczone, gdzie Apple oferuje smartfony tylko z drugim standardem, w efekcie tamtejsi użytkownicy nie muszą już wyciągać kart z urządzeń, bo mają je wbudowane. Wolność wyboru na Starym Kontynencie również może się skończyć. Jak podaje francuska strona internetowa MacGeneration, iPhone 15 we Francji ma być dostępny wyłącznie z eSIM, co oznaczałoby pożegnanie z klasycznymi kartami. Wiadomość dotyczy tylko jednego państwa, ale w mediach pojawiły się spekulacje, że firma z Cupertino wymusi jeden wariant na całym rynku europejskim. Zresztą producent sprzedaje te same modele w różnych krajach Europy, więc zastosowanie jednego standardu dla wszystkich nie stanowiłoby zaskoczenia.

iPhone 15 może być sprzedawany w Europie tylko w wersji z eSIM.

karta SIM

Dotyczy to takich państw jak Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia, a także Polska. Jest to plotka i należy podchodzić do niej z dystansem. Tym bardziej iż nie każdy kraj wdrożył na szeroką skalę nowy standard i nie każdy operator sieci komórkowej oferuje tę technologię. Nie trzeba dodawać, że byłoby trochę bałaganu, gdyby Apple naciskał na tę zmianę w 2023 r. Niemniej firma prawdopodobnie już podejmuje kroki, aby przygotować partnerów biznesowych do przejścia na eSIM. Obecnie jednak nie wszyscy są gotowi, by zrezygnować z fizycznych kart SIM.

O samych flagowcach Apple wiemy już sporo. iPhone 15 Pro Max może mieć najcieńsze ramki wokół wyświetlacza, czym zawstydzi konkurencję. Pobije zarazem rekord należący do Xiaomi 13 wynoszący 1,81 mm. Przykładowo Samsung Galaxy S22 i Galaxy S23, mają ramki o szerokości około 1,95 mm. Nie brak informacji, że Apple wprowadzi wielką nowość z iPhone 14 Pro i Pro Max do wszystkich modeli iPhone 15, mowa o dynamicznej wyspie. Tym samym firma zrezygnuje ze stosowanego od lat wcięcia w wyświetlaczu. Spekulowano także o usunięciu fizycznych przycisków i zastąpieniu ich wirtualnymi odpowiednikami. Może tu jednak nie chodzić o przycisk wyciszający.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może nie dać nam wyboru i sprzedawać iPhone 15 tylko z eSIM

 0