Apple pracuje nad kolejnym iPadem mini. Jeden z analityków twierdzi, że wie, kiedy zadebiutuje

Apple pracuje nad kolejnym iPadem mini. Jeden z analityków twierdzi, że wie, kiedy zadebiutuje

Jeden ze znawców branży, Ming-Chi Kuo, podzielił się z nami swoimi informacjami na temat działań Apple. Według niego, gigant technologiczny z Cupertino pracuje obecnie nad kolejną generacją iPada mini. Urządzenie ma wykorzystywać zupełnie nowy procesor. Rozpoczęcia dostaw na masową skalę mamy spodziewać się do końca przyszłego roku lub w pierwszej połowie 2024 roku.

Wygląda na to, że Apple nie zamierza porzucić serii niewielkich tabletów. Według znanego analityka, Ming-Chi Kuo, firma z Cupertino pracuje obecnie nad następcą iPada mini 6. Jego zdaniem, kolejna generacja tego urządzenia ma wykorzystywać zupełnie nowy procesor. Niestety nie poznaliśmy żadnych konkretów. Biorąc pod uwagę to, że aktualnie najnowszego iPada mini 6 wyposażono w układ A15 Bionic, w przypadku nowej generacji chodzi najpewniej o 4-nanometrowy chip A16 Bionic, który odnajdziemy w iPhone'ach 14 z dopiskiem Pro. Apple może zachować znany nam już wygląd oraz - dość niewielką jak na tablet - przekątną 8,3 cala. Zmiany mogą być natomiast widoczne w kwestii aparatów i pamięci. Nie możemy raczej liczyć na zastąpienie ekranu LCD panelem OLED, choć byłoby to z pewnością mile widziane przez konsumentów.

Według analityka Ming-Chi Kuo, kolejna generacja iPad'a mini ma wykorzystywać zupełnie nowy procesor. Biorąc pod uwagę to, że aktualnie najnowszego iPada mini 6 wyposażono w układ A15 Bionic, w przypadku nowej generacji chodzi najpewniej o 4-nanometrowy chip A16 Bionic.

Ming-Chi Kuo twierdzi również, iż masowych dostaw iPad'a mini 7 powinniśmy spodziewać się do końca przyszłego roku lub na początku 2024 roku. Jeśli te informacje są prawdziwe, iPad mini 6 będzie dostępny na półkach sklepowych przez dość długi okres. Jeszcze w tym miesiącu dotarły do nas informacje, że gigant technologiczny z Cupertino może w przyszłości zastąpić serię iPad mini składanymi urządzeniami. Miałoby to nastąpić w 2025 roku, choć teraz raczej nic na to nie wskazuje. O tym, jak jest naprawdę wie jedynie samo Apple.

Być może w najbliższych miesiącach dowiemy się czegoś więcej o modelu iPad mini 7. Co sądzie o tych urządzeniach, czy tak niewielki rozmiar ekranu w tabletach ma sens?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple pracuje nad kolejnym iPadem mini. Jeden z analityków twierdzi, że wie, kiedy zadebiutuje

 0